*

şükela:  tümü | bugün
 • istanbulda yasayanlar icin gunun herhangi bir saatinde sehrin herhangi bir sokaginda karsilasilabilecek insan turleri. son donemde ozellikle zayifca gorunen (misal yasli, korkak goruntulu ve yalniz) kadinlarin cantalarini araba veya motorsiklet gibi araclardan uzanarak kadinlari suruklemek suretiyle kapmakla gündemdeler.
  daha az zararlilari telefonla konusmaktaysaniz telefonunuzu elinizden alip kacmak (istiklal'de gerceklesen bir vukuat), cantanizi musait bir pozisyonda acip telefon, cuzdan gibi eline ilk geleni alip topuklamakla yetinir.
 • (bkz: kapkaç)
 • kişinin evinin sokağında istediği gibi yürüyememesinin sebebi,istanbul'a verilmiş en büyük cezalardan,belalardandır. sizin en güvenli yeriniz olarak düşündüğünüz evinizin önüne parketmiş bir araba evinize bir iki adım kala çantanızı kapıp sonra da arabayla kaçabiliyor.*
 • tbmm adalet komisyonu’nun dünkü toplantısında türk ceza kanunu’nun yeni maddeleri görüşüldü. yeni maddelerde paparazzilere hapis cezası getirildi, daha önce üst sınırı 3 yıl olan kapkaççılığa da 7 yıl ceza getirildi. kaynak-hurriyet
 • 18 yaşında bir üniversite öğrencisini de öldürerek işledikleri cinayetleri her gün büyük bir hızla arttırdıklarını gösteren lanetlere verilen isim.
  "kapkaççılar ailesiyle konuşan gencin elinden cep telefonunu alarak kaçmaya başladı. kapkaççıların arkasından koşan genç, diğer vagonlara kadar gitti. bir hafta önce cep telefonunu çaldırdığı için yeni aldığı telefonunda çalınmasına istemeyen canıdemir, trenin içerisinde kapkaççılarla boğuşmaya başladı. bir süre sonra kapkaççının yardımına gelen arkadaşları ile canıdemir'i trenin koridorlarında dövdükten sonra kızıltoprak tren istasyonu'nda trenden aşağı attı. peronda yaralı olarak yatan üniversitesi öğrencisi, bir süre sonra arkadan gelen banliyo treni makinistleri tarafından bulunarak haydarpaşa numune hastanesi yoğun bakım ünitesi'nde tedavi altına alındı. ancak canıdemir'in bugün beyin ölümünün gerçekleştiği açıklandı. "
  yakalansalar da nasılsa çıkacaklarını ve içerde onlara bişey yapılmayacağını bildikleri için bu denli rahat hareket edebiliyorlar. onlar neşeyle o telefonu satıp parasını yerken,gencecik bir insan daha yok artık, yaşamıyor . zorluklarla parası kazanılan bir telefonu daha öncede çaldırdığı ve yeniden o maddi yüke sebebiyet vermek istemeyip, kendi malını koruduğu için yok.. güvenliğin hiç bir zaman sağlanamadığı bir ülke oldugumuz için yok! ve bu adamlar heryerdeler artık, hedefleri herkes.
 • 18 yillik bir birikimi, bir arzuyu, bir mutlulugu ve en onemlisi de bir insanı öldurebilecek kadar namussuzca işler yapan insan modeline verilen ad.bu tür insanlara keşke "yaşamlara dokunma", "umutlara dokunma" diyebilsek.

  (bkz: kapkaccilarin 18 yasindaki ogrenciyi oldurmesi)
 • güzel yurdumun en çok rağbet gören mesleklerinden biri oldu.bu iş artık büyük soğukkanlılık ve rahatlıkla yapılıyor.örneğin bir yurdum kapkaççısının polisle olan muhabbetine bakın.

  -sizin hepinizin...
  -sus lan,hem suçlu hem güçlü.terbiyesiz,biz küfür etmeyi bilmiyoz mu lan!..
  -siz bana ne küfür edeceksiniz be..biz olmasak siz ne işe yararsınız lan,bizim sayemizde ekmek yiyiyonuz.
 • kadınların çantasında ne olduğunu çok merak eden macera tukunu gezgin kişilik.
 • bunlarin yaninda var olan diger topluma zarar vericileri, rahatsiz edicileri, vs.(bkz: low life) cezalandiramayi beceremeyen bir hukuk sistemine cozum boondock saintsdir .
 • dordunu birden yakalayip polisin eline verdigim, polislerin de on dakika sonra "biz bunlara birsey yapamiyoz ki abi" diye yanimda saliverdikleri olduresiye nefret duydugum bunyeler, varolmamasi gerekenler..

hesabın var mı? giriş yap