şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilardo meraklisi yeni sozluk yazari
 • ankara cebecide çok eskiden faliyet göstermiş bluesbar.
 • bostancı sahil de canlı müzik yapan bar. zaman zaman tuğrul arsever zaman zaman tan sahne alıyor.

  kapkara fasıl olmuş yeni adı.. ilgilenenlere duyurulur.
 • kronik'in kavga albümünde bulunan güzel bir parcasidir. sözleri:

  kara kapkara bir kor düstü icime
  tutusuyor yüregim derinden yavas yavas
  çiglıklari yükseliyor yirtilan karanligin

  kara kapkara bir alev sariyor ruhumu
  yakiyor yalanlari kacisiyor maskeler
  artık efendi yok yeniden dogmus gibiyim

  yükseldi karanligin sesi vardi doruklara
  büyüdü kalbimdeki ates basliyor kafada savas

  kara kapkara bir firtina icimde
  kasip kavuruyor kagittan kudretleri
  eriyor gölgeler artik ya o ya ben

  yükseldi karanligin sesi vardi doruklara
  büyüdü kalbimdeki ates basliyor kafada savas

  kavga basliyor...
 • çocuk bulmakla ilgili sudan çocuk tutma öyküsüne fon olarak seki çayı kızkardeşime de söylenmiş: ben 10 yaşındayken en küçük kardeşim doğdu. muğla'dan hala yanından kardeşimle birlikte onbeş tatil için gelişimizde babam karşılarken bize ama anımsadığına göre sadece kızkardeşime: "anan eteğini* gerdi, çaydan bir çocuk tuttu." demiş. kız eve geldiğinde ne görsün! kapkara, hepimizden farklı bir çocuk; yadırgamış, beğenmemiş. ama onbeş günde öyle bir yanıkmış* ki tatil dönüşü muğla'ya gidesi gelmemiş.

  2017 sonu itibariyle bir şey öğrendim; anama cırcır böceği* sesine benzer bir ses kaydı göndermiştim. anam buna hoop özgüvenle kara fatma veya fatmacıktır dedi çıktı. çekirgemsi hayvancık kapkara olduğundan kara fatma demesinde sorun yok, ama ya ötüşü, ya cırcırböceği olması? şimdi cırcır böceğinin aslını ara. özdeş ses mi, benzer ses mi ayırıcı tanı yap.

  [sonuç olarak isa'yla şeytan yahut düşmüş melek deccal arasındaki karşıtların gerilimi, yaratılışla başlayan bütün hıristiyanlık tarihi boyunca hiç olmadığı kadar artmıştır. eyüp peygamber zamanında şeytan hala tanrının çocukları* arasındadır. eyüp suresi 6. ayette şöyle der: "bir gün ilahi varlıklar rabbin huzuruna çıkmak için geldiklerinde, şeytan da onlarla geldi." ilahi varlıkların bir araya gelişinin bu tablosu, ne yeni ahit'teki "çekil şeytan" ayetine (matta 4:10), ne de bin yıl için yeraltına zincirlenen ejderhaya dair bir ipucu vermez (vahiy 20:2). bir taraftaki ışık bolluğu sanki diğer yanda kapkara bir karanlığı doğurmuştu.] carl gustav jung - aspects of the masculine

  (bkz: kara/@ibisile)
  (bkz: fatmacık/@ibisile)
 • kara kap kapkara.