şükela:  tümü | bugün
  • patara plajında yeşil deniz kaplumbağalarının yuvası olarak kullanılmak üzere hazırlanan ve sahil şeridine konulan sepetlerin vatandaşlar tarafından çöp olarak kullanılmasıdır.

patara-1
    patara-2

@via https://twitter.com/…tatus/1026138684364611586?s=21

ingilizce,türkçe ve farklı dillerde onlarca uyarı olmasına rağmen halen daha burayı çöp olarak kullanan arkadaşların evleri de bir gün belediye çöplüğü olarak kullanılır diye temenni ediyorum.
  • (bkz: davar sürüsü)

sinirlenmemek elde değil.
  • mal gelmiş mal giden, insan denilemez yaratıkların icraatı. cahil olmak ve farkında olmamak ne büyük acı tanrım!
  • tanım: çöp kutusu gibi dizayn edilmiş kaplumbağa yuvasıdır.

şunu yapmayı akıl eden üstünü kapamayı niye akıl etmemiş acaba?
  • üzerine kaplumbağa yuvası olduğunu yazmak yuvayı koyanların büyük hatasıdır. eğer üzerine "çöp" ve "lütfen çöplerinizi buraya atın" vs. yazsalardı kimse çöp atmazdı o kaplumbağa yuvalarına.
  • insanın egosu ve kendini evrenin merkezinde düşünmesinden kaynaklanan olay.

"kaplumbağa kim ki bu dünya bizim için oluşmuş, biz her şeyi yaparız" diye bilinçaltına işlemiş. halbuki şu türkiye'de eğitim birazcık iyi olsa evrimi öğrense, evrenin büyüklüğü ve nasıl bir yer olduğu ile ilgili bir şeyler bilse bunları yapmayacak.
  • içimden "en azından çöplerini çöpe atmaya çalışan birileri var" diye geçirdiğimi farkettim.

üzerini kapatsalarmış bu sıkıntı olmazmış diye düşünüyorum.
  • yukarıda bir arkadaş söylemiş: "lütfen çöplerinizi buraya atın yazsalardı kimse çöp atmazdı" diye. tespitin kralıdır.

olaya rezalet puanım 10 üzerinden 10. umarım o kaplumbağalar da bir gün gelir sizin evinizin içine eder!
  • 1. o çöpü oraya atanlar,

2. yeterli çöp kutusu koymayanlar,

suçlu.
  • en azından çöpü kullanıyorlar. veya çöp zannettikleri bir şeyi.