şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: cayci durmuş)
 • bezginliğin doruklarında oradan oraya sürüklenmenin en doğal karşılandığı ortamı çekilir hale getirmiş ve hatta her türlü çevresel faktöre karşı geyik ve şamatanın dibine vurulmasında büyük bir rol oynamış dosttur kendileri.beraber,şehirlerarası yolculuk esnasında,geçen traktörlere böğürülerek şerit değiştirmelerine neden olunmuş;yine aynı taktikle ve aynı esnalarda tarlalarda çalışan köylülere bir an olsun yaptıkları işten başlarını kaldırtarak,"kimdir bu zat-ı şaklabanlar?" diye düşünmelerine de sebebiyet verilmiştir.bunlardan arta kalan zamanlarda "sermet bey gözlerini ovuşturarak şöyle dedi:hiyya hiyya hoo!" benzeri repliklere imza atılmış,bol bol "ya ya ye koko jambo" dinlenmiştir.
  bilgisayar oyunlarıyla pek alakası olmayan bu kültür kumkumasının,şayet oyun oynarsa tercihi yarış oyunlarından yana olur.
  ayrıca ilkokul zamanlarında bir gün,tiyatro dönüşünde bu herif bana saldırmıştı;tabi,ben de ona saldırdım... **
 • oldukca zeki ve kulturlu, nitelikli insan*ve aksak ritim ustasi, davulu zaman zaman herkesi got edebilecek sekilde calan hayvantor* davulcu. kendisiyle vaktinde olan bir iddiamdan bilirim, "sunu calabilir misin lan?" diye yaklasilmamasi gerekiyor. her ne kadar geyik insani gibi gozukse de birlikte yalniz kalindiginda ben ne olacagimla baslayip iyi nedir turevi bircok felsefi konuya dalabildigim, insanlari çok seven, sevmedigine bile buyuk bir ictenlikle yaklasan bu insanin hiç kimseye herhangi bir zarar vermek gibi bir duygudan yoksun olmasi hatta herkese bir sekilde yardimda ve katkida bulunmaya cabalamasi onu digerlerinden ayri kilan ozelliklerinden olan can dostum, kardesim. vampir hayati yasanan bir kusadasi tatilinden, kimseye haber vermeden uludaga kactigimiz, otobuste ecel terleri ve veremli amcayla ugrastigimiz, bunu gibi binbir cesit olay ve yaran diyalog* birlikte yasanabilecek, bu kisiliginin yaninda olgunlugu da tasiyabilecek kapasitedeki tapduk* sahis. bu insan cok iyi bir muzik zevki* olmasinin yaninda*en ufak bir bokun bile genellemesini yapmayacak kadar acik fikirlidir ama kendisinin bagnaz oldugunu filan iddia ediyor, anlamiyorum. jerry seinfelde benzeyen davranislari olan bu zat'in edebi zevki de muzik zevki gibi superdir **. simdi istese binlerce kilometrelik yolu kat edebilecegim, burnumda tuten, yukardaki satirlarin anlatmaya yetmedigi tapilasi insandir, dosttur, budur...
 • valla ne desem boş. ne kadar kassam zaten istediğim gibi tanımlayamayacağım bu insan evladını. olsun bi deneyelim.

  6ıncı sınıftan beri tanırım ben bu herifi, ama dooru düzgün 11inci sınıfta arkadaş olduk. o zamandan beri de onsuz lise hayatım nasıl geçmiş diye düşünüyorum. bups'tan geçmiş (daha doorusu geçicek, inşallah) en düzgün insanlardan biridir. ama onun da değeri, hayatın akışının dikine duran her insan gibi, içinde yaşadığı toplum tarafından pek anlaşılamamıştır. en ihtiyacınız olduğu sırada bir tokat görevi görür. hanzo görüntüsünün altında çok ince, belki de fazla ince bir insan yatar. çoğunluktan uzak gibi görünür, ama hiç kimseyle iletişim kurmakta zorlanmaz. kendi deyimiyle "halk adamı"dır.

  bunların dışında, hayatı belgesel olacak bir heriftir bu. komedi belgeseli. çoğunlukla evinde tek başına kalır; rezil bir müzik zevki vardır (ama iyi bilir dinlediği şeyleri); bol kıllıdır; adamı yaran, kıro ifadelerle, kendine özgü bir konuşma geliştirmiştir; hiç terim bilmez, bildiklerini de düzgün kullanamaz.

  hoşuma giden bir fıkranın sonunda şu ana fikir vardı: tanrı insanlığa üç özellik vermiştir: zeka, dürüstlük, siyasi kişilik. ama herkese bunların sadece ikisini yüklemiştir. yani siyasi ve zekiseniz, dürüst değilsiniz; siyasi ve dürüstseniz, zeki değilsiniz vs. vs.....

  kaportaci mahmut hiçbir zaman bir siyasetçi olamayacak.
 • çok orjinal bir arkadaşımızdır her gördüğü uzun saçlı ve büyük memli şahsa uzuuun uzun bakar, ona sapık dendiğinde de bunu "appreciation of beauty" diye tanımlar dersanede yersiz ağlamaları, apoyu sinir etmeleri ve askılığı elinden düşürmeden hüseyin taklidi yapmasıyla bilinir aynı zamanda nobre zannettiği bir şahsın cüzdanını çalma eğiliminde de bulunmuştur en ünlü hikayeside homeroomda bir arakadaşımıza "oo school girl gibi giyinmişsin" diyince "school girl mi hane nerde" diye atılan insan okula gelen stajyerlerin telefonlarını almak istemesiylede tarihe geçmiş direkt olarak komik insan herşeye rağmen sevdiğim bir gençtir nedense
 • mahmut kardeşimle tanışalı da epey bir zaman oldu,hayret ki buraya girmemişiz kayıtlara,

  o en bi ciks okulun içinde kalabilmiş olan tek delikanlıdır...

  o kraldır

  o en bi has muzigini biler,ahkamını keser

  o piyasasını da yapar, mertliğini de ortaya koyar

  o muhabbetin,geyiğin de mına kor..

  onla biz daha finlandiya'lara kanada'lara gidecegiz...

  bir de aynı şehirde olsak da gorusebilsek...
 • zaman zaman oldukça hırslı olabilecegi de gözden kaçmamalıdır bu guzel şahsın; nitekim zamanlardan bir zaman colin mcrae rally isimli oyunda bana birkaç kere geçildikten sonra oyunu almış, çalışmış ve bir yıldan uzun bir zaman sonra evine ugrayınca zorla oynatmıştır bana.

  zaman zaman oldukça hızlı olabilecegi de gözden kaçmamalıdır bu şahsın; nitekim araba surerken colin mcrae rally oynarmışçasına rally yapma davranışında bulunur bazen, böyle zamanlarda korkutucudur. böyle zamanların birkaçında "eyvah dediği anlar", fren pedalının ayakları altında titrediği anlar * * olmuştur, ama henüz bir kazaya bulaşmamıştır kendisi, dikkatlidir, kontrollu guctur, bu bakımdan takdire şayandır.

  çok severim bu güzel şahsiyeti, süper adamdır, benim için diğer insanlara göre ayrı, özel bir presenceı vardır. aynı şehirde olamadığıma en çok yandığım insandır..

  bu adamı daha iyi tanıyabilmek için bir de (bkz: teenage mutant ninja turtles).
 • davut heykeline yapmış olduğu yorumla gece gece beni koparmış yazardır. kafa bi tip.

  #10675454