şükela:  tümü | bugün
  • japonya' da az alan kaplamak adına planlanmış ve uygulamaya konulmuş bir yaşam tarzı. amacı konaklamaktan öte sadece vurup kafayı yatmak olan bu otelleri genelde japon çalışanlar tercih ediyormuş. sebebi ise sabah deliler gibi çalışıp akşam eğlenmeyi seven japonların, eve gitmeye üşenmeleriymiş. sadece bir yatağın boyutunda olan bu kapsüller, normal bir otel odasının sahip olduğu özelliklere sahip. tv, air condition, çalar saat ve telefon standard imkanlar.
  • tam benim gibi klostrofobisi olan insanlara gore olan evlerdir. dusundukce urkuyorum. insanlik disi buluyorum.
  • ılki 1979'da japonya'da acilmis, sonra da ulkede yayginlasmis, sadece 2012'de cin'e yayilmis otel turu. niye dunyada yayginlasmadi bilmiyorum, son derece pratik bence. hatta benim benzer bir fikri geceleri sehirler arasi yolculuk yapan otobuslere uyarlama fikrim var, cilgin para kirarim bence.
  • (bkz: ikea)
  • fotoğrafları bile içimi sıkan otel türü.
  • japonyada yakalasik 25-30 dolara kalabileceginiz, isminden de anlasilacagi uzere kapsul seklinde olan otel cinsi.
    odalari yaklasik 200x150x100 cm boyutlarinda olup icerisinde televizyon ve pay channeller bile bulunmaktadir. en buyuk atraksiyonlari 24 saat acik olan sentolaridir.
  • klostrofobisi olanlar için uygun olmayan mekan.
  • (bkz: kapsül otel)
  • kafese benzediği için irrite ediyor olması kuvvetle muhtemel olan oteldir. yoksa fikir güzel. türkiye'de olsa denerdim. şimdi kapsül otel denemek için de avustralya'ya, japonya'ya falan gidilmez. :)))

tostçu erol olsa neyse. lol.