şükela:  tümü | bugün
  • bir senelik hedefinde önce daha hızlı resim çizme,
    sonra resimlere arka plan ekleme,
    kurguda yaklaşık her numarayı öğrenip uygulama (zoom, hareket vb),
    resimleri renklendirme,
    ve bütün bu süreçleri hızlandırıp haftada bir video ekleyebilecek hale gelme olan geyik, sinema, eleştiri, inceleme vs kanalı.

2019 mayıs edit'i: işe girip savsakladı diye bu hedefleri gerçekleştirememiş olmaktan dolayı pişman bir salak.. ama geç olsun, güç olmasın, yine başladık.. ve bu sefer durmak yok. daha kaliteli resim çizme (gölgelendirmeli, anatomiye uygun ve daha detaylı) ve daha fazla çizme birinci hedef artık. bir de görüntüyü bu kadar statik tutup insanları sıkmamayı bir becerebilsem..

neyse.. durmak yok bu sefer. açlıktan gebersem bile birinci önceliğim bu kanal artık. her hayali gömdük yıllar içinde, bari bunu canlı tutalım di mi..
  • son videosundaki %27'lik izlenme oranı tokat gibi çarptı.. da.. sebebini çözemiyor.

acaba siyasi espriler mi insanları soğuttu yoksa videonun genelinde yaptığı yoruma mı katılınmadı.. yoksa sadece bildiğin seslendirme uyuşuk, resimler o kadar iyi değil falan gibi klasik sebepler mi.. çözse iyi olacak, yoksa bu izlenme oranıyla bir halt olmaz.

ha bir de.. onca zaman twitter hesabı için uğraştım, yok her videodan sonra link attım, hangi filmin videosunu attıysam, search'de aratıp o filmle ilgilenen insanları takip ederek geri gelirlerse linki görüp belki videoya tıklarlar diye uğraştım.. ciddi ciddi üç aydır her video upload ettiğimde yaptım bunu. ama bugün youtube analytics'in smartphone app'ini indirdim ve şöyle bi şey gördüm:

başlıca harici kaynaklar:
    eksisozluk %28.4
    youtube %25.9
    twitter %1.4

shfsdhjkl ya sen ne kolpaymışsın meğer twitter.. bilinmeyen bir nickle yazdığım entry'lerle bile videoya çektiğim izleyici oranına bak. bir de eski nickle yazmaya devam etseydim ne olacaktı acaba..

neyse.. biz resimleri geliştirmeye çalışalım. hedefim, anlattığım şeyi beğenmese bile videoya tıklayan insanın sırf resimler iyi diye tıkladığına pişman olmaması. hadi bakalım.