şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: buyrun)
 • ayrıyetten milli güreşçi, meyhane-kumarhane işletmecisi, aşçı ve pilot olan; derslerde anlattığı fıkralar efsaneleşen 100 türk büyüğünden biri.
 • niğde üniversitesi eski iibf dekanı. renkli ve marjinal kişilik.
 • marka takintisi vardir bu adamin. bu amca marka giyen ogrenciye takar. bir keresinde diesel t-shirt giyen bir kiza "ne o, motor musun da mazotla calisiyorsun?" demistir. kizi ve karisini yerden yere vurur derslerde. haydar dumen'in samimi arkadasidir.
 • trabzonludur. söylediğine göre boyu 1,61'dir. derste bir şey anlatırken ifade ettiği şeyi güçlendirmek için ellerini iki yana açarak mümmkün değil der lakin kolları ve boyu kısa olduğu için vurgudan çok komik bir görüntü oluşur.
 • trabzon doğumludur. bir kız ve bir erkek çocuğu vardır. derslerde sürekli çocuklarını şikayet eder. çok komik insandır. çok da ciddidir aynı zamanda. derslerinde hiç kimse o istemedikçe konuşamaz. derslerde kızlara takılır genelde. bir derste çocuğu kaldırdı adını sordu. "muhammet" cevabını alınca da "isminde meymenet yok otur" dedi. böyle de biridir. sınavlarında iktisadi cümleler kurmak yerine daha "pazar ağzı" ile açıklama yapmak başarıyı getirir.
 • hiç sevmem. nokta.
 • 2 doktoralı (ekonomi ve istatistik) über bir akademisyen, aşmış bir kişilik, öz güven abidesi.
  trobzon / vakfıkebirlidir, kısa boyu, mimikleri, 5000 watt ses çıkışı ve yeteneğiyle sinemada karakter oyuncusu olabilecek bir yapısı vardır. gene de iyi ki hoca olmuş, tarafımca tanınmıştır.

  derse zamanına gelir ve doğal olarak öğrencilerin de zamanında gelmesini ister, gecikeni derse almaz ama derste bulunan öğrenciyle dakikalarca didişse de onu sınıftan çıkartmaz. (sonunda bir şekilde susturmasını bilir zaten) yere çöp atanların, popüler kültüre kapılmışların ve üniversiteyi kız/oğlan seçme mekanı olarak değerlendiren hödüklerin baş düşmanıdır. prensipli olmayı başaramayan, çalışmaktan hoşlanmayan öğrenci kitlesince pek hazzedilmez.
  radikal fikirleri ve söylemleri vardır, ama çelişmez. örneğin "bu hayatta hiçbir şey tartışılmaz değildir" dediğinde buna kendi savunduğu değerleri de katar, tartışır da. öğrenme aşığı, meraklı ve hayatı seven bir kişiliktir. sözel çıkışlı bir öğrenciye istatistik dersini sevdirecek kadar da sıra dışı anlatım tekniği vardır. mesleğinin hakkını verir. espri yeteneği ve öğrenci davranışlarını gözlemleme gücü inanılmazdır. on parmağında on marifet bir adam, gemi kaptanı, uçak pilotu ve bilumum araç operatörlüğünü bilir. bir dersinde söylediğine göre bir tek lokomotif kalmış kullanmadığı.
  eğer fakülteye yeni sürülmüşse kendisinden önce söylentisi gelir ve çoğu zaman yalan yanlış bilgi ve ön yargılarla karşılanır. bunun üzerine de, yukarıda saydığım tip öğrenci profilince hiç sevilmez.
  sözlükte popüler olan efsane üniversite hocaları [(bkz: kadir cangızbay), (bkz: ayhan yalçınkaya), (bkz: erdal onar) vs.] kadar bilinmemesinin sebebi, türkiye'deki akademik kariyerinin şerefli sürgünlerle dolu olmasıdır.
  "pek az insan başkalarının deneyimlerinden yararlanmayı bilecek kadar akıllıdır." demiş voltaire.
  deneyimlerinden, tecrübelerinden yararlanarak aklınıza akıl katabileceğiniz bir adamdır prof. dr. kaptan kaptangil.

  düzeltme: imla.

  ekleme: şu kısa videodaki hali, girişte bahsettiğim coşkulu ve tiyatral anlatımına bir örnektir. ayrıca anlattığı şeye benzer, birçok doğru örnekle çok güzel yol göstericidir.