şükela:  tümü | bugün
  • aslinda bu tip yemekler genellikle kucukken pek sevilmez.buyudukce sevilmeye ba$lanir.
  • lahana ile yapabileceginiz en guzel yemek.
    bol limonlu olmak sartiyla..
    hayir simdi niye lahana olayina gelirsek, eskiden,
    dar gelirli vatandaslarimizin dar gelir yuzunden
    fazla secenekleri yoktu. hele annemin yaptigi makarna corbasi vardi ki.
    off off..hala arada bi yaptiririm..guzel bisi..
  • pişerken istediğin kadar aspiratör aç, yine de bütün evi osuruk gibi kokutur. tadı da kötüdür. görüntüsü de kötüdür. bir de yedikten sonra çok pis osurtur. hadi osurdun yine iyi, o osuruk lahana gibi kokar bir de.

kışın annemin yapmayı en sevdiği yemeklerden bu. kapuska. bir de ekürisi var, sütlü lahana çorbası. hayatımda içine süt girmiş bir şeyden bu kadar nefret ettiğimi hatırlamıyorum. osurmaktan ölücem sandım. kim icat ettiyse mezarında hortlasın! böyle yemek mi olur lan! nohut da osurtuyo ama hiç değilse lezzetli!
  • bi kere acayip lezzetli bir yemek olup,
    bol kepce taba doldurup ustune bol kirmizi biber dokup
    akabinde sicak pide ile goturulerek yaninda ayran
    icilmesi gereken harika bi yemektir.

bizim evde genelde lahana sarmasi yapildigi gun
    lahana sarmasina uygun olmayan kalan lahana parcaciklarini
    degerlendirmek icin yapilir.
    bayila bayila yirim.
  • lahana, sogan, salca ve et ile yapilan bir rus yemegidir. ruscada kapuskanin kelime anlami lahanadir.
  • seksenlerde çocuk olanların* akıllarına hulusi kentmen'in "dünyada kapuska yemeeeemm" diyip yumruğunu masaya vurduğu yağ reklamını** getiren yemek.

şu şekildeydi sanırım:

- hulusi bey kapuskayı çok sever.
    - dünyada kapuska yemeeemm! **gümmm**
    - ama vitayla pişirdim.
    - öhöm hörrm hmm...
  • ben emekleyecek yastayken anneannemin yapip, masaya koyup, sonra benim bir guzel masanin dibine emekleyerek gelip, masa ortusune asilarak kocca tencereyi basimdan asagi devirdikten sonra, ortaliga sacilan kalintilarini yerden avuc avuc yedigim, ve de daha bilmemkac aylikken yaptigim bu operasyon sonucu $u yasima kadar ailede hikayeyi bilen herkesin deliler gibi sevdigimi dusundugu yemek. sevmiyodum, hala da sevmiyorum, yediysem o zamanki ac kalmama icgudusunden yedim!
  • güzel yapılırsa, lahana ne çok diri ne çok yumuşak olursa, az yağlı bir et de ilave edilirse, anneanne yapımı biber salçası kullanılırsa, pirinç pilavı ile beraber dünyanın en güzel yemeği olur. lahana en güzel sebzedir.
  • böyle bir yemek yoktur.... biz aslında onun ideler alemine vurmuş düşsel gölgesini yeriz... o kadar haarika bir yemektir...
  • insan düşmanına böyle isim vermez. sanırım ruslar sıcak denizlere inmek için bizi bu yemekle içten yıkacaklar.
    daha beteri için:
    (bkz: etli patates/@realsanto)