şükela:  tümü | bugün
 • hayvanlar için 'kaputa vur!' her sabah özene bezene yaptığım eylem. hatta pıssttt.. pısstttt diye bağırırımda. yazık günah hayvanlar bu soğuk kış günlerinde, sıcak buldukları için motor arasına giriyorlar. siz kontağı çalıştırdığınız zaman motordaki pistonlar, dişliler, artık o an neredeyse sıkışıyor ve büyük ihtimalle can veriyor.

  tüm sözlük yazar ve okurlarını "kaputa vur!" a davet ediyorum.

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1646345/default.htm
 • soguk havanin gelmesine yakin su gunlerde canla basla duyurulmasi gereken kampanya.

  (bkz: kediler soğuk havalarda motora sığınır)
 • sokak kedilerinin soguktan korunmak icin sigindiklari araclarda ya da arac hareket ettikten sonra bulunduklari yerden duserek yollarda can vermesini onlemek icin her araca biniste kontagi cevirmeden ne olur sen de kaputa vur. bu karli gunlerde tekrarlamakta fayda var.
 • söz konusu olan hayvanlar olduğu için ve bu konuda da kampanyayı kitleselleştiren herzamanki gibi yine haytap !

  çokça selam göndermek ve teşekkür etmek lazım

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1652733/default.htm

  http://www.aa.com.tr/…kontagi-cevirmeden-kaputa-vur

  http://www.posta.com.tr/…-vur-.htm?articleid=156316

  http://www.haytap.net/…-bir-canli-siginmis-olabilir
 • kampanyayi kimin baslattigi onemli degil elbette. onemli olan sokaktaki canlarin yasami.

  ancak ntvmsnbc editorleri sagolsunlar kampanyayi 24 aralik 2012'de duyurmuslar. bu tarihten once bildigim kadariyla sozlukte sadece earthlings aktif olarak bu konuda bilinclendirme yapiyordu. gorsel hazirlayip blogunda paylasiyordu. anonimligine bu kadar onem veren birinin emegi baskalari tarafindan da gorulmus olacak ki uygulamaya gecilmis ve bu da gectigimiz ay habercilerin haber havuzundan cekip cikardigi bir haber olmus. simdi birileri anonim kalirken baska bir kurulusun bu anonimligi devirerek kampanyaya sahip cikmasi sokakta yasamaya calisan hayvanlari arka plana atmak demektir.

  sokaktaki canlar icin kaputa vur!

  24 aralik 2012 ntvmsnbc: http://www.ntvmsnbc.com/id/25408737/

  hayir, bir de kac senelik kampanya neticede. birakin ablacigim bu isleri, oymus buymus. kaputa vuruyorsan bilmem ne federasyonu dedigi icin degil cana zarar gelmesin diye vur. neyin pesindesiniz ah bir anlasam.
 • haytap tarafından sahiplenilen ve haytap'ın başlatmadığı kampanya. bu haytap'ın ilk vukuatı değil kuşkusuz. daha evvel de tuna arman'ın bireysel kampanyasını sahiplenmiş ve haklı tepkisini çekmişti.

  hayır çalarak çırparak da olsa sokak hayvanlarına yardım amaçlanıyorsa ben yine sessiz kalırım da. bu arkadaşlar haytapshop'tan, takvim satışlarından ne kadar kazandıklarını dahi şeffaf olarak açıklayamıyorlar. dertleri hayvan mı yoksa para kazanıp şöhret olmak mı onu çözemedik hala.

  tanımlayalım tekrar: haytap'ın başlatmadığı fakat üzerine yattığı kampanya.
 • aklıma geldikçe yapan birisi olarak söyleyebilirim ki türk toplumuna yanlış ifadelerle sunulan bir kampanya olarak 3-5 duyarlı insan haricinde yaygınlaşamamaya mahkumdur. oysa internet sitelerine içinde canlılar varken çalıştırılan motorun bozulmuş fotoğrafları koyulsa, yanına da kaç bin tl ye tamir olacağı ve bu ülkedeki verilerin en önemlisi olarak "ikinci elinin para etmeyeceği" yazılsa bakın sabahları nasıl klazz brothers konseri gibi oluyor sokaklar. önce içinde yaşanılan toplumun çoğunluğunun algı düzeyini** bilmek, sonra kampanya yapmak gerekir. bu ülkenin vatandaşlarının çoğunluğu açısından arabanın motor tamirine girmesi göze alınamayacak bir durumken, sokak hayvanlarının ölmesi pek de umursanacak bir durum değildir. kampanyayı düzenleyenler ile irtibat kurma şansı olanlar bu notu iletirlerse kampanyanın bilinirliği artar.
 • sizi üzecek, zorlayacak bir eylem değil. olmadı bir de korna çalın...

  (bkz: aracı çalıştırmadan kaputa vurun)
 • sezonu acilan guzide kampanya.

  soguk havada aracini calistirmadan once kaputa vur!