şükela:  tümü | bugün
  • zamanında öğretmenliğe burun kıvıranlara dert olmuştur. öğrenci okulda ol(a)mazsa öğretmene ihtiyaç kalmaz. şahsen ben tatil seven bir insan değilim ancak tatile de biz karar vermiyoruz be kardeşim.
  • beklentisi boşa çıkmamıştır.
  • (bkz: milletvekili emekli maaşı) hangisi yattığı yerden para kazanıyor diye sorgulanası.
  • bunun istanbul'da olanı, an itibarıyla bayram yapmaktadır. istanbul valiliği, yarın kar tatili vermiştir.

valilikten tatil gelmiş, evde bir bayram havası...
  • "taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin bindiği servisler kayar da kaza olur mu, can kaybı yaşanır mı, delinmiş ayakkabıları su çeker de minnoşları hasta eder mi, montu olmayanlar ne giyip gelecek?" gibi dertlerden dolayı kat tatili olsun diye bekleyen öğretmendir.

hiçbir şey onların canından daha kıymetli değildir.. olsun efendim biz parasını almayacağımız telafi dersleri yaparız. yeter ki kar tatili olsun. yeter ki onların canı sağ olsun.
  • ders ücretli çalışmayan öğretmendir.
  • kadrolu öğretmendir. ücretli olsa beklemez hatta tatil oldu diye üzülür.
  • sadece bir kaza tüm bu atıp tutmalarınızı boğazınıza düğümler. insanlığınızdan utanırsınız. türkiye gibi her kurumu çürümüş bir ülkenin öğrenci servislerini gerektiği gibi denetlediğini zannedenler var. kış lastiği takmamış veya yaptığı işin bilincinde olmayıp hız yapan binlerce servis var. daha öğrencilerin emniyet kemeri takmasını sağlayan bir tane sürücü görmedim. tek bir kaza onlarca çocuğun ölümü ile sonuçlanabilir. gerekirse bir hafta tatil edilsin. o çocuklardan birinin burnu kanamasın yeter.

gururla öğretmenim.
  • bunun bir de benim gibi yağmur tatili olsun diye bekleyen modeli vardır. ne yapalım akdeniz ikliminde kar vardı da biz mi beklemedik?