• "taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin bindiği servisler kayar da kaza olur mu, can kaybı yaşanır mı, delinmiş ayakkabıları su çeker de minnoşları hasta eder mi, montu olmayanlar ne giyip gelecek?" gibi dertlerden dolayı kat tatili olsun diye bekleyen öğretmendir.

hiçbir şey onların canından daha kıymetli değildir.. olsun efendim biz parasını almayacağımız telafi dersleri yaparız. yeter ki kar tatili olsun. yeter ki onların canı sağ olsun.
  • bir öğretmen olarak aldığım parayı haketmediğimi düşündüğümden belediyeyi arayarak tuzlama çalışmalarına katılmak istediğimi söyledim. sağolsun koca kamyonu çektiler sokağa. bindim şu anda kamyondan yazıyorum. bu iş bitince hademelere okul çalışmalarında yardım etmek için okula gideceğim. zamanım kalır mı biliyorum ama kasabadaki maden ocağında da hasta olduğu için çalışamayan bir velimin yerine kazacağım biraz.
  • kar tatili öğretmenlere değil öğrencilere veriliyor. ne yapsınlar gidip boş duvarlara mı anlatsınlar. madem çok rahatlar siz de öğretmen olsaydınız. ama zor değil mi? öğrencilerle uğraşmak zor, laf anlatmak zor, aldığın zaten 3-5 kuruş.. bir tatili var ona da değmez. burada çemkirenlere hadi öğretmen ol deseler hiçbirisi olmaz. ancak laf işte.
    bu arada öğretmen değilim. annem öğretmen ve asla olmayı da düşünmedim.
  • önce derdini sonra da kabileni çocuğum...
  • (bkz: milletvekili emekli maaşı) hangisi yattığı yerden para kazanıyor diye sorgulanası.
  • sadece bir kaza tüm bu atıp tutmalarınızı boğazınıza düğümler. insanlığınızdan utanırsınız. türkiye gibi her kurumu çürümüş bir ülkenin öğrenci servislerini gerektiği gibi denetlediğini zannedenler var. kış lastiği takmamış veya yaptığı işin bilincinde olmayıp hız yapan binlerce servis var. daha öğrencilerin emniyet kemeri takmasını sağlayan bir tane sürücü görmedim. tek bir kaza onlarca çocuğun ölümü ile sonuçlanabilir. gerekirse bir hafta tatil edilsin. o çocuklardan birinin burnu kanamasın yeter.

gururla öğretmenim.
  • şimdi gençler
    gençler diyorum ergen dusuncelere, ermesi gerekenlere.

pisa testinin sorumlusu müfredat uygulamak zorunda olan öğretmenler değil disiplinsizce uygulanan çakma finlandiya sistemidir, plansizca denetimsizce yapilan değişimlerdir. pozitif bilimi amaclamak yerine batıl geleneklere ozendirme politikasidir. senin gibi temeldeki kolon eksigini gore gore yikilan binanin çatı işçisini sorumlu tutabilecek kadar ne oldum delisi olanlardır.

tubitak i ne hale soktuklarini gormuyorsun.
    ders kitaplarinda ve meb denemelerinde örtük olarak bilim yerine dini temel almayi zora koşan anlayışin farkinda degilsin.
    okullara ıngilizce siniflari ve deney laboratuvarlari yerine mescid yapildigini bilmiyorsun.
    seçmeli ders olarak sanat, bilim evrim , değerler eğitimi yerine siyer, secmeli kuran, hz muhammedin hayati gibi bi ileri iki geri yaptirmaktan oteye gitmeyecek derslerle bezendigimizin farkinda bile degilsin. tubitak in son yillarda bilim uretmek diye allah diyen bardak ureten cocuklari birinci sectigini goremiyorsun. bilimle ugrasan insanlarimiza amerikanin ingilterenin sahip ciktiğinin acisini hissedemoyorsun

ve diyorsun ki ogretmenler hak etmiyor. pisayı goruyoruz.

aciyorum senin gibilere saygisiz velet.
  • sınav haftası olduğu için bi yandan da gerilen öğretmendir.
  • kar tatiline karar veren kişi validir. siz burada yazdıklarınızı, valinin twitter adresine gönderin. belki fikrini değiştirip, öğrencilerin sabah karanlığında, buzlu yollardan okula gitmelerine karar verir.(sakın bizim istediğimiz şey bu değil diye kıvırmayın. bizim iş başı yapmamız için, öğrencilerinde okulda olması gerekiyor.)
hesabın var mı? giriş yap