şükela:  tümü | bugün
  • kar bütün pisliklerin üstüne meleksi bir örtü çektiği için mi nedir, bana her şey yeniden çok güzel olacak hissi geliyor. zaman sanki duruyor ve lehimize işlemeye başlıyor gibi..
    doğa bunu başarıyorsa biz de başarabiliriz değil mi?
    (bkz: 8 ocak 2002 istiklal caddesi fotografi)
    bu entryi okuyunca aklıma geldi bütün bunlar...
    sonra kar, yağmura dönüşüyor ve bu duygular mezarlığa gidiyor:(
  • mikropların ölmeside iyi şeydir.
  • o değil de ecnebilerin sokaklarında yıl başına doğru oluşan o görüntü geliyor benim aklıma. heryer karlar altında heryer süslenmiş ışıl ışıl.
  • gözlerimizdeki karartının ortadan kalkması ile doğru orantılı düşünce şekli
  • nuri bilge ceylan filmlerinde olay örgüsünün çözüldüğünü işaret eder aynı zamanda.
  • kangal'da doğdum ben. alacahan diye bir köyü vardır çocukluğum gençliğim orada geçti.

kış her şeyi unutup dinlenme mevsimiydi. dinlenme dediysem tonlarca kömür çekip sobayla verilen mücadele, her gün bir dünya kar küremek, donan çeşmeler, buz gibi suyla götünü yıkamak, dam loğlamak gibi yorucu işlerle günleri geçirip erken gelen gün sonunda sobanın yanındaki kediyle sarılıp uyuyarak ödüllendirilmek..

her kış çocuklar, hayvanlar ölürdü ama yine de severdik kışı. galiba o yüzden hava durumu ankara için kar göstermesine rağmen hala etraf bembeyaz olmadığı için bir garibim şu an.

kar yağsın lan.. selda bağcan dinleyip hüzünlenelim sokak lambasının altından süzülen kar tanelerini izlerken. sonra bahar gelsin eriyip gidelim yine yalan dünyanın dertleriyle..
  • kendimi rahatlamış. üstümden yükler kalkmış hissi veriyor. çok hoş... karı bu yüzden seviyorum.
    sebebinin hayatımıza giren büyük farklılıktan oluştuğunu düşünüyorum. 9 ay kar altında olsak kar kalktığı zaman aynı hislere bürünmemiz olası.
  • akabinde kombiyi cayır cayır yaktırınca gelen" ehonomi çoğg iyi hissi" ile kapışır.
  • ezginin günlüğü’nden leyla şarkısı gibidir:

“kar yağıyor bu gece
    öyle beyaz ki şehir
    anlamak bir ömür sürer
    hayat niye kirlenir?”
  • kusura bakma da kardeş, nah düzelir.