şükela:  tümü | bugün
 • gothic, fetish, ındustrial, steam punk gibi yeraltı kültürlerinin unsurlarını barındıran sıra dışı bir etkinliktir. özgür ve hoşgörülü bir ortamda, güvenle eğlenmek esastır. toplumsal baskılardan, kurallardan, tekdüzelikten uzakta nefes almak ve kendini özgürce ifade edebilmek, bize dayatılan herşeyi reddetmek için kara balo!
  yenilikçi, özgür, açık fikirli, istanbul’un gece hayatı rutininden sıkılmış, alışılmışın dışında bir deneyim arayan ve yepyeni bir soluk yaratmak isteyen herkes bu baloya davetlidir.

  https://www.karabalo.org/

  https://www.facebook.com/karabalo/
 • karanlık müzikler, çekici şovlar, marjinal erotizm ve yeraltı akımlarının öne çıktığı, heyecan ve eğlenceyle şekillenen bir kutlama için... sanatın, estetiğin ve sıra dışı kültürün öğelerini harmanlayarak orijinal bir ambiyans yaratmak için... kısaca bize dayatılan herşeyi reddetmek için kara balo!

  ilk partimiz için yola çıkarken aklımızda bu alt-kültürün daha önemli bir yere getirilmesi vardı. değişik mecralardan gelen insanları bir araya getirmek istedik. amatör bir ruh ama profesyonel bir anlayışla yola çıktık. 2014 yılının sonlarında ilk partimizi alt-kültürlere hitap eden gece kulübü monx’da (eski adıyla dogzstar’da) yaptık. kıyafet kodu gibi yeni bir konsepti konuklarımızla buluşturduk. 5 dj’in katılımı ile 2 ayrı katta gerçekleşen partimizde 150 kişiyi ağıladık. ikinci partimizi 14 şubat 2015 tarihinde dark love adı altında yine monx’da gerçekleştirdik.

  kara balo ismiyle sosyal medya platformlarında yer almaya başladık. halen aktif olarak süregelen ınstagram ve pinterest sayfalarımız mevcut. twitter ve facebook’da da yer alıyoruz. ayrıca kara balo web sitemiz üzerinde de çalışmalarımız devam etmekte.

  üçüncü partimizi maskeli balo konsepti ile masquerade adı altında monx'da gerçekleştirdik. dansçılarımız polina ve mali bize eşlik ettiler.

  monx partilerimiz sonrasında 4. partimizi coop’da gerçekleştirdik. rusya’nın en eski ve önemli black metal grubu satarial ile türkiye’de yurtdışı başarılarıyla adından söz ettiren ve karanlık müziği ile geniş bir hayran kitlesine sahip olan she past away’in canlı performanslarıyla gerçekleştirdiğimiz partimizde yine dansçılarımız ve görsel sunumlarımız ile katılımcılarımızı ağırladık.

  son partimiz 2016 kasım ayında glow’da yapıldı. makyöz ve giyinme kabinimiz ile kıyafet kodunu pekiştirdiğimiz bu partimizde ‘perform-art by shafak’ interaktif dans gösterileri ile bize katıldı.

  kara balo ekibi aynı zamanda partiler ve konsept ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak ve katılımcıları yakından tanımak için düzenli olarak meet&greet adı altında tanışma etkinlikleri de düzenlemektedir.

  partilerimizde katılımcılarımızın da desteği ile her yıl daha çok öğrenerek ve gelişerek büyümeyi hedefliyoruz. bir dahaki kara balo’da görüşmek üzere!