• sene 2028 ssg ve türevleri:

- ya habibi afgan partisinin ana muhalefet olması hakkında ne düşünüyorsun?

ssg: habibi bence normal, suriye partisi iktidar oldu da afganlar neden muhalefet olmasın? bu yaptığın ırkçılık.
  • ne bu purge filminden bir sahne mi? ulan yolda plakası düşen, bu sebeple alıp cama koyan arabayı durdurup burnundan getiriyorsunuz. adamlar pikap arkasına makineli takıp gezince mi ses çıkaracaksınız?

edit: bunun şii vatandaşların bir eylemi olduğu yönünde mesajlar aldım. aşağıda gecoldugucoldu nickli arkadaş benim yazacağım her şeyi yazdığı için direkt ona atıf yapmakla yetiniyorum (bkz: #126789107)
  • ülke işgal edilmiş gibi, kim bunlar?
  • kafamda bir soru işareti oluşturan kara çarşaf giydirilmiş minibüstür.

acaba diyorum irlanda, iskoçya ya da isviçre 40 yaş civarı bir çifti fast food vb sektörlerde istihdam etmek için alır mı ? çocuk da yok.
  • bugün istanbul' da görülmüştür.

https://twitter.com/…tatus/1425406046370209794?s=19

edit: minibüs' ün mültecilerle alakası olmadığı, caferi geleneği olduğu söylendi.

edit2: link güncellendi.
  • yok artık. o izledigim gercek miydi?
  • psikoloğum: kara çarşaflı minibüs gerçek olamaz.
    o sırada hoparlörden şarkılar çalarak sokaktan geçen kara çarşaflı minibüs
  • beyler çarşaf giyen bizim insanımız da var abartmayın aa diye entariyi girecektim ki vidyoyu gördüm. olum şaka mı lan bu. güm diye patladım

--son dakika editi--

evet arkdaşlar edinilen bilgilere göre araç chp milletvekili ali özgündüz'e aitmiş ve kemal kılıçdaroğlu'nun da katılacağı matem törenleri öncesi caferileri motive ediyormuş.

birazdan başlığı açana linç başlar. çünkü türkiye'de sadece sunnileri hedef alabilirsin. şia caferi alevi falan laf söylersen anında sükerler
  • önce herkes sakin olup elindeki klavyeyi yere bıraksın.
    videoda görmüş olduğunuz minibüsün ne afganlarla ne mültecilerle ilgisi yok, her sene muharrem ayında caferilerin hz. hüseyinin şehit edilmesine anmak için halkalı zeynebiye caddesinde yaptıkları etkinliğin bir parçası. (bkz: aşura)
  • allah bu ülkeyi 2023'e kadar sağ salim taşımayı nasip etsin dedirten video.
hesabın var mı? giriş yap