şükela:  tümü | bugün
  • cenk erdoğan'ın fermata albümünün açılış parçası, şahaser, ya da kısaca "duygu".
  • ceylan ertem'in yeni albümünün 9. parçası.

çaldılar, kara çaldılar
    gönlün, yüzün simsiyah gonca
    iftira, kuru iftira aşka leke sürdüren gonca
    çaldılar, kara çaldılar
    gönlün, yüzün simsiyah gonca

ayazda yazık titriyor ölüm döşeğinde
    gelmezse, esmezse ellerim sana

atıldık zindana amansız cefaya
    bir imkansız dipsiz çukura
    ateşler sönmüyor
    biliriz geçmiyor
    koş gel hadi son ver acına… gonca

alsalar, seni alsalar
    benden katbe katlarca uzağa
    kamçılar, beni kamçılar
    aşk'a engel koysalar gonca!
    alsalar, seni alsalar
    benden katbe katlarca uzağa

ayazda yazık titriyor ölüm döşeğinde
    gelmezse, esmezse ellerim sana

atıldık zindana amansız cefaya
    bir imkansız dipsiz çukura
    ateşler sönmüyor
    biliriz geçmiyor
    koş gel hadi son ver acına… gonca
  • kara kara önümüzdeki günler için, yaşlılar için, hastalar için, yoksullar için, hayatımızın geri kalanı için düşünüp kaygılanıyorken dinlediğim müzik
    hüngür hüngür ağlamak istiyorum. kendimin, sevdiklerimin ve herkesin güvenliğinden emin olabilsem bu kadar tedirgin olmam belki.
    sosyal medyada denk geldiğim paylaşımlarda da beni çok üzen, sinirlendiren, endişelendiren şeyler olabiliyor. insan sadece güvende olmak istiyor. ve bir şekilde herkesi korumak, yardım edebilmek, koşulları iyileştirebilmek...

umarım atlatırız, daha fazla yıpranmadan, daha fazla yorulmadan, daha fazla kayıp vermeden. sonrasında dönüp hatırlamak isteyeceğimi zannetmiyorum ama unutmamak da lazım.
    bu yüzden tarihe not: dünya geneli bir virüs ile uğraşıyoruz. ülkemizdeki "sayılar"dan bahsetmeyeceğim, merak edip ararsan bulursun. üniversiteler en son 13 mart'ta ders yapmıştı. bahar dönem tatil edildi. dersler online veya yazın olacak. bizim şu an ne dersler ne sınavlar belli. yaşlılar genel olarak tedirgin ve dışlanmış hissediyorlar, korkuyorlar. bu sırada sadece virüsle değil aynı zamanda yaşamla mücadele edenler de var. ekmek derdi, sağlık derdi... devletin planlama yeterliliği, donanımı bu zamanlarda çok önemli. sınıf farkı da böyle durumlarda iyice belirginleşiyor. açık açık ve uzun uzun yazamayacağım ama çok şey görüyorum internette. insanlığımdan utanıyorum. kendimi suçlu ve sorumlu hissediyorum. önümüzdeki günlerde ne olacak bilmiyoruz. sağlık imkanları yeterli olur inşallah ve herkes faydalanabilir. kargaşa çıkmadan tez zamanda huzurla bu günleri atlatırız...