şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • 1999 yapımı orhan oğuz filmi. nilüfer açıkalın, peker açıkalın, toprak sergen başrollerde. ayrıca ogün sanlısoy da sürpriz isim olarak ayhan ışık bıyıklarıyla bir yerlerde ortaya çıkmakta.
 • tam bir yeraltı filmi.. izlediğinizde böylesi bir yerli film yapılmış olduğuna şaşıracaksınız.
  oyunculuk, dekorlar, sahneler, müzik, her şey o kadar ustalıkladır ki yaşamla gerçek arasındaki ince sınır kaybolur gider. hakikaten beyoğlu hayatı olmuş kara bir kentin tutunmaya çabalayan çocuklarını gözetler gibi hissedersiniz kendinizi. filmde konu itibariyle de bir gözetleme durumu söz konusudur, kendinizi kimin yerine koyacağınızı şaşırırsınız.
  genelin kabul ettiği ahlak kurallarını hiçe sayan ama kendi insaniyetli kurallarını koymuş ve yaşamakta olan gençlerin belki de öteki hayatla karşılaşmaları ve parçalanmaları anlatılır. hardcore sahneler, film içinde film esprisi ile gösterilir. diyaloglar muhteşemdir.
  daha çıkarılıp yazacak bi milyon şey bulunabilir ama şiddetle tavsiye ederiz, bulun, izleyin. benim gibi, kötü bir vhs kaydı kopyasını bulursanız iyice havaya girersiniz, söyleyeyim..
 • bir türlü bulunamayan hayvan filmdir.komşuları olan yaşlı teyzeye spacecake yedirme sahneleri filan vardır.güzeldir.peker açıkalın en fazla bu kadar yakışabilirdi bir role.(bkz: sapık)
 • artık cnbc-e'den yayınlamasını beklediğim underground kült film. yoksa başka kimsenin yayınlayacağı yok.
 • "katıksız ve damardan bir gerilla sinemacılık örneği"
  http://www.otekisinema.com/?p=8178
 • peker açıkalın ın türk sinemasının en psikopat karakterlerinden birini canlandırdığı film.
 • ortalarda dolaşan bir rivayete göre sadece tek kopyası olan underground türk filmi. çok merak ettik. diğer merak edenler gibi elbette el el üzerinde el mouse üzerinde kaldık. radyo - televizyon - sinema okuyan arkadaşlara da film hakkında hal hatır sorulduysa da yer yarılmış içine girmiş film kendisi. bu özelliği ile anlayacağınız tam yeraltı olmuş.. üzüyor bizi ayrı mesele.

  bir yıl sonra gelen mutlu son editi: üç yıldır merak ettiğim filmi iğrenç bağlantı hızına katlanarak indirdim *. kutsal link geçtiğimiz aylarda mesaj kutuma düşüverdi tanımadığım bir arkadaş tarafından. kimdir nedir düşünmedim; fena mutlu oldum. *
 • seyrettiğim en sert türk filmi. bir zamanlar bulunması çok zor olsa da bu ara bulunabilmekte; ilgilenenler bana da ulaşabilirler.
 • türk sinemasında örneğine hiç rastlamayacağınız türden bir karanlık film. sadece ve sadece peker açıkalın'ın hakkını verebileceği bir karakter olmasından ötürü çok gerçekçi durur film.

  bu tarihe kadar nasıl oldu da ele ayağa düşmemiş çok şaşırtıcı gerçekten.
 • şuradan izlenebilecek olan, mehmet esen'in de boy gösterdiği 2000 yapımı orhan oğuz filmi. fikrimce dönemine bir gömlek üstün gelmiş ve genel atmosferiyle de örtüşecek şekilde karanlıkta kalmış bir filmdir.