• annelerin babaların aslında artık annanelerin babannelerin (dedelerin? hayır onlar ilgilenmez öyle şeylerle, daha ne kadar uzatabilirim bilmiyorum) en sevdikleri ilaçlardan, merhem türünün sarı merhem adındaki şu an bilemediğim ekürisiyle tek temsilcisi.

    bu merhemin asıl ismi "ihtiyol pomad" olup şifa kimya, ilaç, kozmetik san ve tic. a.ş. ürünüdür (kara merhem: şifa kimya'nın bir ilçesi) antiseptik özelliği vardır, başka da bir olayı yoktur aslında, mevcut iltihabın yüzeye çıkmasını kolaylaştırıcı etki yapan tahriş etme dışında, iğrenç kokar, neden "mucize ilaç" kabul edildiğini anlamış değilsem de doktorlar tarafından da tavsiye edildiği görülmüştür, ben gördüm bizzat.
  • bacağımda oluşan bir iltihabı tamamen söküp atma potansiyeline sahip olup, maalesef oradaki deriyi de bir daha normale dönmeyecek bir şekilde deforme etmiş merhem.
  • vaktin birinde parmağımda yaşayan alien ı aldırmak için doktora gittiğimde, doktorun pansumancıya "kara merhem sür arkadaşın parmağına" demesiyle tanıdığım hede.
  • cenemde cikan yanardag ebatindaki cibani bir gecede puskurterek ultimate bir sivilce ilaci oldugunu gostermistir. babamin tabiri ile "iltihabi toplar, ciban bas verir" bunun sayesinde. bir seyin pis koktukca iyilestirici ozelliginin arttigina inanan cinlilere pazarlayip beyinlerini ciban gibi sikmak istiyorum.
  • mucizevi bir merhemdir. kopegimin 6 yerinde birden cikan yumruk buyuklugundeki iltihaplari patlatip ertesi gun musluk gibi dokulmelerini saglamis, katiyyen de iz birakmamistir.
  • ayağa vb uzva giren deniz kestanesi dikeni vb yabancı maddelerin çıkmasını sağlayan krem.
    kötü kokuludur, doğru ama işe de yarar