• yeşim salkımın çok eski bir şarkısının adı. çok hoş bir klibi vardı. yamulmuyorsam doğu illerinden birinde çekilmişti. orada önceden yaşamış bir hatunun hayallerini görüyodu bizim yeşim kızımız. yeşim salkımın belki de insanların bahsettiği ama en hatırlanamayan şarkısıdır nedense. çok anlatıldığına şahit oldum hani bi klibi vardı şöyle oluyodu böyle oluyodu, işte o şarkı neydi bi türlü hatırlayamıyorum diye. işte o şarkı bu şarkı. ve işte sözleri.

gözlerim boş bakıyor
    gittiğin yola sanki
    bu seni son görüşüm
    unutmalıyım belki
    ama alıştım bir tanem
    sensizlik şimdiden çok zor gibi
    kalırsan uzakta bir gün karanlıkta
    kimsesiz bir çocuk gibi sessiz
    ah bir başka olur yine seni sevmesi
    kara yazılım yüreğim buruk
    gözlerim yaşlı ama yine severim
    kara geceler güneş olurum
    yüreğim yaslı ama yine severim
  • ingilizce söylenişi black software şeklinde olabilir, olmaya da bilir.
    (bkz: you may be a victim of software counterfeiting)
  • klipte kız bir ses duyar, sevgilisi olacak götünden haberi olmayan ayıya sorar: 'bir ses duydum, sende duydun mu?'
    ayı sevgili: 'yooooo . ben hiç bir şey duymadım!' bir de bunu derken etrafa teletabi neşesiyle bakar hayvan. şarkıyı da severim ayrıca.
  • alt yapısı ve çalan sazlarıyla mükemmel bir şarkıdır..
  • yeşim salkımın hakan uzan'ın kanatları altında her çalışmasının pirim yaptığı zamanlardan bir şarkı. muhtemelen bu şarkıda yeşim salkım sesinin ne kadar bed olduğunu ispatlama gayesindedir. aslında sözler iyidir, hoştur ama yorum berbat ötesidir. klibi de kötüdür ayrıca.
  • çok güzel bir kliptir. 2000 yılının şartlarına göre fazla düşünülmüş ve mistik vurgular yapılmıştır.
    ama hala ne anlatmaya çalıştığını anlamadım
hesabın var mı? giriş yap