şükela:  tümü | bugün
 • merhaba.

  ülkemizin bulunduğu mevcut durumları da göz önüne alarak gidecek bir yer, çalacak bir kapı bulamadığım için buraya yazmaya karar verdim.

  ülkemin bu durumda olmasından dolayı en basit ve naif şekliyle kırgınım.

  iltimas, adam kayırma, referans, torpil hiç olmadığı kadar yaygınlaştığı için üzgünüm.

  parti, vakıf, dernek ve stk'larda tanıdığı olmayanlara kamu alımlarında puan listelerinde puanları yüksek olmasına rağmen figüran rolü yaptırılmasına kızgınım.

  yazacak çok şey var, söyleyecek çok şey. anlatacak çok hikaye...

  ben bugün bardağı taşıran son damladan başlayayım.

  baştan aşağı her aşaması skandal bir akademik personel alımı.

  09.05.2018 tarihinde yökilan sitesinde karabük üniversitesi mühendislik fakültesi mekanik a.b.d için 2 adet araştırma görevlisi ilanı yayınlandı. geçen hafta yazılı sınav yapıldı ve bugün de sonuçları açıklandı.

  kendi almak istedikleri kişiler en baştan belli olduğu için eften püften bahanelerle( eksik evrak, renkli fotokopi vs) yüksek puanlı adayları baştan elediler. sınav başvuru evrakları arasında istemedikleri halde "özgeçmiş" göndermeyen adayları da elediler.

  daha sonra uyduruktan bir yazılı sınavı yaptılar. (sınav kağıtlarını okumadıklarını tahmin ediyorum) ve nihayetinde 19.sıradaki kendi üniversitelerinden mezun ve kendi üniversitelerinde yüksek lisans yapan kişiyi 1.sıradan asil ilan ettiler.

  dahası 2. sıradaki aday da aynı üniversiteden mezun.

  bu kişilerin ales puanı ve yabancı dil puanları da sınava öylesine girip de alınacak puanlar.

  alıma dair belgeler. http://personel.karabuk.edu.tr/index.aspx adresinde görülebilir.
  son 2 duyuruya bakmak yeterli.

  bu gidişe kim dur diyecek. kimi kime şikayet edeceğiz. uzak şehirlerden sınava bir umutla gelip, aptal yerine konan insanların hesabını kimden soracağız?

  savcılığa suç duyurusunda bulunmak ve mümkünse dava açılmasını nasıl sağlarız? kimse bu yapılanlara itiraz etmediği için her seferinde daha fazlasını yapmak için cesaret buluyorlar.

  bu konuda yardımlarınızı bekliyorum değerli arkadaşlar. avukat olan veya bu işlere aşina olanlarınız varsa lütfen bir el atsın meseleye. bu ülkenin sahipsiz olmadığını, devlet kurumlarının birilerine peşkeş çekilecek yerler olmadığını hatırlatmamız gerekiyor.

  insanlar bin bir zahmet, emek, zaman harcayarak en önemlisi umutlanarak başvurdukları yerlerden geriye bir hayal kırıklığı ve adalet kavramının içinin bu denli boşaltıldığını görerek dönmeye daha ne kadar devam edecekler.

  ben bir birey olarak, elimden bunu insanlara duyurmak geldiği için, bunu yaparak dur diyorum.

  (istenen belgeler arasında özgeçmiş olmadığını çıktısını aldığım yök ilanından ispat edebilirim. şimdilik uğraşmamak için fotoğrafını koymuyorum.

  ayrıca yapılan bilim sınavında kesinlikle doğru yapıldığına emin olunan sorulara rağmen beklenen puanların 1/3 ü verilmiş. )

  ekleme: istenen belgeler listesini yükledim.

  https://eksiup.com/f44f5211b36

  ekleme 2: skandal büyüyor. listenin 2.sırasında asil olan kişi bölümde zaten hocalık yapıyormuş. lisans mezunu olarak öğretim görevlisi pozisyonunda.

  http://muh.karabuk.edu.tr/…hendisligi_sinif2_v1.pdf
 • haklı isyan. sınavla gelmiş müdürlerin bile ayağını torpille kayırıyorlar. her yerde torpil, adam kayırma ve işin kaymağını yeme hastalığı hakim. artık buna bir son gelmeli.
 • kargoyla gönderirsin içinden alır bi evrak çöpe atar ve evrak eksikliği der. açılan kadrolara basvurmayın kadrolar zaten belli kişiler için açılıyor. kişi belli değilse kadro boş kalıyor hiç açmıyorlar. emir bekliyorlar. daha konuşacak çok şey var da..
  edit: başvurmayın kısmı ironi.
 • bunun daha fenaları var almak istediği vatandaşa sınavın sorularını vereni gördüm. üniversite akp döneminde tam bir bok çukuru oldu neresinden tutsan elinde kalıyor.
 • en çok da bu yüzden t a m a m diyoruz. liyakat esas alınsın artık!
 • devamı en az 2-3 nesil boyunca olacak rezalettir.
  ince başkan olduğunda bu defa chp'liler aynı şekilde işe alınacaktır.
  toplumun ortalama insan kalitesi budur.
  toplumun ortalama insan kalitesi yükselmeden adalet, insan hakları, emeğin karşılığı gibi kavramların anası sikilmeye devam edilecek bu ülkede.

  toplumun ortalama insan kalitesi en az 2-3 nesil yükselmeyecek.
  pratikte yapabileceğiniz kendinizi yetiştirip ve/veya iyi para kazanıp siktir olup gitmektir.
  hayat çözemeyeceğiniz sorunlarla boğuşacak kadar uzun değil.
 • torpilin gırla döndüğü üniversitenin bir başka rezaletidir. daha önce yapılan okutmanlık başvurusunda adaylardan bir tanesinin puanı hayli yüksekti, adamı ortadan kaldırmak için “ başvuru belgeleri renkli fotokopi olabilir.” ibaresi düşmüşler ve bunu şaka gibi sonuç raporuna yazmışlardı. olabilir ne lan? emin olmadan neden bu ibareyi düşüyorsun, ya değilse? yazık değil mi adama? bu sebepten yüksek puanlı bir arkadaş elenmişti.
 • üniversitelerde böyle bir gerçek var, bu konunun çok göz önüne alınacağını zannetmiyorum. yüksek lisans yaptığım üniversiteye doğru düzgün puanları olmamasına rağmen sırf akp gençlik kollarında çalıştığı için ve parti içinden torpili olduğu için alınan bir araştırma görevlisi biliyorum.
  artık tamamen torpil yeri haline geldi üniversiteler hakkınızı arasanız bile türlü bahanelerle sizi haksız çıkaracaklardır. kadro arayan herkesin kanayan yarası torpil ve adam kayırma.
 • burası türkiye, bundan önce de adam kayırma vardı, bundan sonra da olacaktır. bu ne ilk ne de son. iltimas, torpil bunlar halkımızın kanında var ne yapsan değişmez. belki yüzyıllar sonra.