şükela:  tümü | bugün
  • haklı isyan. sınavla gelmiş müdürlerin bile ayağını torpille kayırıyorlar. her yerde torpil, adam kayırma ve işin kaymağını yeme hastalığı hakim. artık buna bir son gelmeli.
  • duyulması gereken bir konu.
  • kargoyla gönderirsin içinden alır bi evrak çöpe atar ve evrak eksikliği der. açılan kadrolara basvurmayın kadrolar zaten belli kişiler için açılıyor. kişi belli değilse kadro boş kalıyor hiç açmıyorlar. emir bekliyorlar. daha konuşacak çok şey var da..
    edit: başvurmayın kısmı ironi.
  • bunun daha fenaları var almak istediği vatandaşa sınavın sorularını vereni gördüm. üniversite akp döneminde tam bir bok çukuru oldu neresinden tutsan elinde kalıyor.
  • en çok da bu yüzden t a m a m diyoruz. liyakat esas alınsın artık!
  • devamı en az 2-3 nesil boyunca olacak rezalettir.
    ince başkan olduğunda bu defa chp'liler aynı şekilde işe alınacaktır.
    toplumun ortalama insan kalitesi budur.
    toplumun ortalama insan kalitesi yükselmeden adalet, insan hakları, emeğin karşılığı gibi kavramların anası sikilmeye devam edilecek bu ülkede.

toplumun ortalama insan kalitesi en az 2-3 nesil yükselmeyecek.
    pratikte yapabileceğiniz kendinizi yetiştirip ve/veya iyi para kazanıp siktir olup gitmektir.
    hayat çözemeyeceğiniz sorunlarla boğuşacak kadar uzun değil.
  • ugrasirim diyorsanız verin mahkemeye. sizin kadar onlar da uğraşır.

özgeçmiş meselesi büyük skandal, örtbas edemezler.

artık şaşırtmayan ilanlardir.
  • torpilin gırla döndüğü üniversitenin bir başka rezaletidir. daha önce yapılan okutmanlık başvurusunda adaylardan bir tanesinin puanı hayli yüksekti, adamı ortadan kaldırmak için “ başvuru belgeleri renkli fotokopi olabilir.” ibaresi düşmüşler ve bunu şaka gibi sonuç raporuna yazmışlardı. olabilir ne lan? emin olmadan neden bu ibareyi düşüyorsun, ya değilse? yazık değil mi adama? bu sebepten yüksek puanlı bir arkadaş elenmişti.
  • üniversitelerde böyle bir gerçek var, bu konunun çok göz önüne alınacağını zannetmiyorum. yüksek lisans yaptığım üniversiteye doğru düzgün puanları olmamasına rağmen sırf akp gençlik kollarında çalıştığı için ve parti içinden torpili olduğu için alınan bir araştırma görevlisi biliyorum.
    artık tamamen torpil yeri haline geldi üniversiteler hakkınızı arasanız bile türlü bahanelerle sizi haksız çıkaracaklardır. kadro arayan herkesin kanayan yarası torpil ve adam kayırma.