şükela:  tümü | bugün soru sor
  • edit: başlık sahibi tanımı silmiş, hocayı övelim derken yermiş gibi oldum.

başlıktaki tanımın pek inandırıcı gelmediği doktor. hangi insan evladı ilk ameliyatının bu kadar başarısız geçtiğini düşündüğü bir doktora ikinci kere kendisini emanet eder.
  • malumunuz internetteki meme küçültme ameliyatı sonrası yaşadıklarını anlatan bir kızın videosu bu konuda bizi fazlası ile gerdi. karaca bey sağ olsun bayağı detaylı anlatıyor. samimi ve hoş biri.
    kanserden koruyormuş yahu bu ameliyat... o da enteresan...galiba ameliyat sırası bana geldi.
  • ameliyatımı yapan doktordur.

7 ay önce göz kapağı-kas kaldirma ameliyatı olmaya karar versem de bu 1 senede korkum dolayısı ile araştırmaktan öteye gidemedim. ameliyat videoları, ameliyat sonrası ağrılar ve şişlikler, sigara içen bazı kişilerde kalma ihtimali olan dikiş izleri gibi durumlar beni fazlasıyla geriyordu. karaca bey'de takip ettiğim 2-3 doktordan bir tanesiydi(isteyenler için diğerlerini de paylaşabilirim özelden onlarda gayet iyi doktorlar).
    işimden ayrılmak zorunda kaldığım bir dönem zaman ve düşünme açısından ciddi boşluklarım vardı. "kızım bu arada bu işi yaptın yaptın " deyip, anlık bir cesaret ile karaca hocamdan randevu aldım.

işin tekniği bambaşka bir konu, bunu da yazacağım ancak hastayı psikolojik olarak operasyona hazırlamak diye de bir şey var. ki karaca hocam bu süreci mükemmel yönetti ve muayeneden tutun da operasyon öncesi ve sonrasına kadar paylaştığı bir çok şey ile üzerimdeki gerginliği almasını bildi.

geldik ameliyata..
    ameliyatın öncesindeki gece uyku tutmadı ve çok az bir uyku ile gittim karaca bey'in yanına. beni hazırladılar, gevşemem için konuştular ve doktorum geldi. tam ameliyat başlayacak iken "hocam size güveniyorum" sözleriyle gözümden bir damla yaş aktı gitti.1 buçuk saat sonra yüzümde beyaz bir sargı ile çıktım ve çok güzel geçtiğini ve 1-2 haftada tamamen iyileşeceğini söyledi.

tecrübe ettiğim şey ise..
    onca zaman beklemek kesinlikle zaman kaybıymış, bu süre zarfında görünüş dışında, özgüven kaybı da yaşadığımı ve bunun sosyal hayatta beni geri düşürdüğünü şimdi daha iyi anlıyorum.
    korku, belirsizlik, acı, gibi türlü endişelere çok fazla yer vermişim.

operasyon ile alakalı sorularınız varsa yeşillendirebilirsiniz, cevaplarım ile yardımcı olmaya çalışırım.