şükela:  tümü | bugün
  • almayın, aldırmayın, iyi marka filan diye tavsiye etmeyin. çünkü bu marka artık dandik bir marka olmuş. 6 aydır verdiğimiz parça siparişinden haber yok. karaca şubesi diyor ki " başka bir çok müşterimiz de düdüklü tencere kapak lastiği bekliyor ama uzun zamandır diğer parçalar geldiği halde lastiği göndermiyorlar, biz de genel merkeze mail attık ama olumlu yanıt yok".

yani komedi resmen. mağazada bir sürü düdüklü tencere var. hepsinde de aynı lastikten var. madem öyle onlardan birinden çıkarıp verin. arkasında durmadığın ürünü niye hala satıyorsun arkadaş. bir de garantili ha. beklediğim 6 ayda garantisi de dolmus oldu muhtemelen.

edit: markanın genel merkezi stokta yok diyor. yan sanayisi de yok diyor. 6 aydır da tedarik edilmiyor. bu yeterince büyük bir eksiklik değil mi acaba? zaten rezalet diye açmadım. maksat bu üründen almaya niyetlenenlere bilgi olsun.
  • başlığın eksik açıldığı kanaatindeyim.
    11 ocak karaca düdüklü tencere rezaleti olsa daha ilgi çekici olabilirmiş.

çok hızlı bir aramayla lastiğin satıldığını, fahiş bir fiyatının olmadığını da gördüm. bunu uzun zaman beklemek de ne bileyim biraz şov.
    (bkz: aramaya inanmak)

rezalet puanım: 0/10
  • her şeyi bedavaya getirmeye çalışan bir takım kişilerin serzenişi bunlar. arkadaş yeni seri tencerelerden bir adet verin onlardan istiyorum diyemiyor galiba açıkça . alt tarafı düdüklü lastiği bu taş çatlasın 15 lira. ....baktım 21 lira.
  • şikayet kısmını bilemem ama dün gidip ikili setinden aldık bu ürünün, düdüklüden deli gibi korkan bir insan olduğum için annem duruma el atıp aldırdı diyebiliriz.

içine haşlanacak kemikli etlerden koyup suyunu max seviyesinden yaklaşık iki parmak aşağıda kalacak şekilde doldurduk, büyük ocağın ateşini ortadan kısık olacak şekilde ayarladık heyecanla başında bekledik, kullanma kılavuzunda yazanlara göre düdüğünden sabit buhar çıkmaya başlayınca altını kısmamız gerekiyor arkadaşın, sanırım gerekli basınca geldiğinin ve pişme sürecinin başladığının işareti.
    bizim buhar çıkmaya başladı ama kesik kesik bekleyelim bakalım dedim sabit buhar olacak mı derken sabitleşti sonra altını kısamadan fış fış su çıkmaya başladı* etrafı biraz batırdı, annem alıp lavaboya koydu bekledik o arada ürün yorumlarına baktım baya gömen olmuş pişman oldum okudukça tabi sözlük ne hevesle almıştım oysa pembe saplı tencerelerimi*

sonra küçük ocakta deneyelim dedik ateşini çok açmadan, denedik talimatlara uyduk, sakin sakin pişti, kenarlardan biraz su damladı ama abartılacak kadar değildi. bu arada annem çıktığı için iş bana kaldı.

talimatlarda pişme süresi dolduktan sonra altını kapatıp 10dk bekledikten sonra düdüğünü sıfıra getirin yazıyor, bunu yapmayın. ben yaptım yine su fışladı. önce 1 seviyesine düşürdüm düdüğü 10 dkya yakın bekledim başında sonra ocaktan alıp eski yöntem iyidir diyerek lavaboya koyup suyu açtım, serinlettim, konuştum, sakinleştirdim vs. en son düdüğü sıfıra düşürüp biraz bekleyip kapağı açtım. sonuç gayet güzeldi.

maddeleyecek olursak;
    -kısık ateş kullanmamız lazım
    -kapağından akma oluyor ama öyle etrafı batıracak kadar aşırı değildi bende
    -talimatlara tamamen uymak yerine deneme yanılma yolu daha mantıklı gibi geldi.

denedikçe editlemeyi unutabilirim, merak eden yeşillendirebilir.