şükela:  tümü | bugün soru sor
 • guzide ilcemiz karcabey de, susurluk cayinin denize dokuldugu yerdir. henuz yurdum insani tarafindan kesfedilip, suyu cikarilmamistir.
 • yıllar geçtikçe keşfedilip de boku çıkmış, karacabeyli ve mustafakemalpasalı vatandaslar tarafından istila edilmiş, boklu-yosunlu-deniz anası dolu denizine ragmen güzide bir dinlenme-sayifye yeri olarak çevre halkının favori tatil beldesi olmuş belde-köy-kasaba karışımı yerlesim birimi. ayrıca; gün geçtikçe gitme sıklığımın azaldığı ve buna zıt olarak popularitesinin arttığı, geceleri trafiğe kapatılan ana caddesinin "ana baba günü" olduğu gencliğimin tek + katili tatil beldesi.
 • (bkz: bayramdere)
 • karacabey belediye başkanının, burası türkiyenin miamisi dediği ve turist çekmeye çalıştığı yer. gün geçtikçe güzelleşmekte olan sadece denizinin biraz pis olduğu harika cennet gibi bir sahil kasabası. bayramdere ,yeniköy ,malkara,kurşunlu diye gider. bayramdereliler çok pisliktir. kavga durumlarında en az bir bayramdereli tanıyorsanız dayak yemekten kurtulabilirsiniz.
 • bursa'nın karacabey ilçesine bağlı,deniz ve ormanla iç içe,çok sayıda avrupadan emekli vatandaşımızın ikamet ettiği şirin tatil beldesi.1992 yılından beri yaz tatillerimi geçirdiğim doğa harikası.malkara köyü ne iki kilometre uzaklıktaki yeniköy gibi kalabalık ve gürültülüdür ne de kurşunlu köyü gibi yahudi mezarlığı tekinliği vardır.ayrıa dünyanın en büyük ikinci ıhlamur ormanına sahiptir.
 • pederle validenin karacabey'li olmasından mütevellit yıllardır uğramadığım bir yazlığımızın olduğu mekan.

  denizi ve yobaz insanları dışında her şey güzeldir aslında. müthiş bir doğası ve özellikle mayıs ayında muhteşem bir görünüm alan longoz ormanları bulunmaktadır ki, dünyada nadir görülecek güzelliktedir kendileri. onun dışında çocukken kurşunlu tarafına giderdik denize girmek için, o zamanlar güzeldi oralarda deniz, şimdi nasıldır bilemem.

  sonuç olarak çocukluğumuz orada geçmiştir, ilk aşkı orada tatmışızdır ya, gitmesek de görmesek de kalbimizin bir kenarındadır hep. arada 500 km varken kalp ağrısı yapar, özlenir...
 • plajda fütursuzca gezen inekleri ve deniz anaları meşhurdur.

  plajın arkasında ağaçların içindeki piknik yeri muazzam fakat çok kalabalıktır.

  not: iş bu entry son 5 yıldır uğramamış biri tarafından yazılmıştır.
 • burada bulunan polis kampında dört beş yaşlarımdayken kalmıştım. çocukluğumdan hatırladığım güzel şeylerden biridir benim için. burada kaldığım sürede hatırladığım güzel şeyler ise kantinin mükemmel tostu ve durmadan çalan (bkz: asereje) isimli şarkıdır.
 • pek büyüme gelişme imkanı bulunmayan yer aslında ama yine de oralarda çok şey değişir.

  öncelikle şunu belirtmeli ki güney marmara kıyıları deniz olarak çoğunlukla şanssız yerlerdir. marmara denizi bir iç deniz ve özellikle kuzeyi çevresi türkiye'nin endüstriyel başkenti olduğu için(istanbul-izmit) yoğun bir kirlilik buraya dökülür. bölgede esen rüzgarlar ise %90 kuzeyli rüzgarlar olduğu için bütün mekanik pislik marmara denizi'nin güneyine yığılır. erdek, bandırma ve karacabey'de sahiller bu nedenle turistik anlamda denizlerini asla temiz tutamazlar... rüzgar, mekanik ve kimyasal kirlilik üzerine bir de deniz anası başta olmak üzere biyolojik kirlilik birleşince deniz yılın büyük kısmında lezzetli değildir buralarda.

  lakin,

  özellikle istanbul-izmir otoyolu'nun karacabey'den geçiyor olması ve bitmek üzere olması karacabey ve karacabey boğazı'nı da etkileyecektir. bölge kalabalıklaşır ama ne kadar gelişir zaman gösterir. 34 ve 16 plaka dolar oralar.
 • son 5 senedir her yaz karacabey belediyesinin altyapı çalışmaları nedeniyle tatilcileri küstürdüğü şirin bir turistik belde. alkol tüketmek için en verimli yerleri ; piknik, plaj, malkara tepesi ve kurşunlu tepesidir. ne yazık ki kayda değer bir eğlence mekanı mevcut değildir.