1. karacan'in les kursu verilen dershanesi. sadece matematik ya da sadece türkçe kursuna da gelinebiliyor. matematikte alper hoca -odtü matematik mezunu- oldukca basarili.
  2. üniversiye adım atmış veya adım atıp mezun olmuş kişileri ilgilendiren hertürlü sınavın (dgs,kpss,ales,aöf, vb) kurslarının verildiği dersane
  3. ankara kızılay sakarya'daki merkezi kpss kursları konusunda oldukça başarılıdır. özellikle iktisat hocası mehmet kablama mikroyu makroyu size güzelce öğretir. girişteki güvenlik görevlisinden katları dolaşıp sınıfları kontrol eden yaşlı amcaya kadar her şey pek güzeldir de bir rehberlik hocası vardır ki akıllara zarar. yani rehber diye bu kadını getireceklerine hayvan pazarından bir çoban tutup getirseler daha iyiymiş. bir rehberlik hocası bu kadar mı suratsız olur, önüne geleni azarlar mı ya? kadın görevi olan başarıyı arttırmak yerine insandaki gerilimi arttırıyor resmen. bunun dışında gayet iyi bir dershanedir, tavsiye edilir.
  4. ankara'nın ortasında buram buram balık kokan, buram buram istanbul kokan dersanedir.
  5. istanbulun dört ayri yerinde şubesi bulunan dersane; bakirköy, mecidiyeköy, kadiköy, pendik. ağirlikli olarak açiköğretim ve kpss dersleri okutulan bu dersanede, ayrica; ales, mortgage, dgs, spk gibi derslerde verilmektedir.
    açiköğretim derslerinde bulunarak söylüyorum ki (bakirköy muhiti) içersinde bulundurduğu hocalar son derece kaliteli ve ne dediğini bilen öğretim görevlililerinden oluşmaktadir. tek aksak yönü (çift de olabilir bu) bilgi amaçli gönderilen mesajlarin anlatilmak istenen konudan çok uzakta olmasi ve hiçbir şey anlatamamasi, ayrica, nedense bir türlü sinif içersinin yeterince isinamamasi diyebiliriz. tamam kriz var diye çok açmiyor olabilirler kombiyi ama, şimdi soğuğuda bahane ederek nefes nefese isinmak olmaz ki.
  6. (bkz: murat açıköğretim kursları)
    (bkz: murat açıköğretim yayınları)

kurslar için bişey diyemeyeceğim lakin yayınlar için illa ki murat tercih edilmelidir. zira karacan'da murat'ın yayınladıklarını aparıp aparıp yayınlamaktadır gibi geliyor bana*

çok sonralardan: tekrar okudum da mantıksız geldi bana şimdi. madem murat'tan aparma bu halde karacan daha ucuzken murat niçin alınsın dimi? bilemiyorum...
  7. izmir - bornova'daki dersliğine gittim ben bunun istatistik ve matematik dersleri için (bir de insan sözel dersler için neden dershaneye gitme ihtiyacı hisseder hiç anlayamam). bir istatistik hocası vardır ki (başka derslere de giriyor mu bilmiyorum) sıkılmazsınız asla, eğlenceli eğlenceli ders dinlemenin dibine vurursunuz.

neyse hocalarından çok başka bir şeyden bahsedeceğim. ben taksit hatırlama özürlü bir insan olduğum için,- hele hele kurs bittikten sonra hayatta da aklıma gelmez para yatırmam gerektiği falan- ya telefonla ararlar artık (o da yatırmam gereken günü bir hafta geçtiğim için falan) ya da mail, sms falan atmaları gerekir. bugüne kadar gittiğim çeşitli kurslarda genelde öyle oldu. fakat bu kurs inanılmaz bir sabır gösteriyor, 2 ay ödemediğiniz taksit için bir sms gönderip, hatırlatma yapıyor. onu da sallamayıp ya da unutup 1 ay daha geciktirirseniz hiç beklemediğiniz bir kibarlıkla "pollyanna hanım, taksit gününüz geçmiş, bize kalsa böyle rahatsız etmeyiz ama muhasebeden sıkıştırıyorlar" diyor en tatlı ses tonuyla ve ben bu muameleye hasta oluyorum, mest oluyorum. hemmen geliyorum, uçarak geliyorum, deyip koşa koşa taksit yatırmaya gidiyorum.

ne bileyim, bu da böyle bir anımdı. vurucu bir son yapamadım.
  8. hocalık yaptığım bir süre içerisinde gerçek yüzlerini, felsefelerini, amaçlarını, hedeflerini, bakış açılarını gördüğüm eğitim kurumu. dayanamadım bıraktım. arabam peugeot 307 ama karacan'ı tavsiye etmem.
  9. bunların bir yayınları var. aman allahım yok böyle bir şey! ales konu anlatımlı kitabını aldım, resmen sıçmış batırmış. oturdum kitabı baştan yazıyorum, şaka yapmıyorum. beni editör diye alsalar, epey işlerine yarayabilirim. hadi matematikte çözümlü sorularda çözümde hatalar yapmanızı bile kabul ettik diyelim ama soruları bile düzeltmek zorunda kalmama ne demeli? ki takdir edersiniz ki matematikte sorunun yanlış olduğunu fark etmem epey bir zaman alıyor, ne zaman ki "neymiş bu s.çtığımın sorusunun cevabı ya" diye cevaba bakıyorum, o zaman görüyorum ki soruyu yanlış basmışlar. sinirimi zıplattılar akşam akşam. bayram da geldi; akmar vs. yerler kapalı, kaldık bu kitaba.

edit: bak daha da sinirlendim şimdi. 10x8x5=25x34 demişsin a akıllım. ya 15+10=28 demene ne demeli. kim yazdı bu kitabı ya, bana yayın adı değil isim versinler. çok pis söveceğim.

karacan akademi hakkında bilgi verin