*

şükela:  tümü | bugün
 • yabanci dil konusunda başarılı olduğu fazlaca dolanan lakin eğitimde hala tabanda dolaşan dersanedir. bu gün izmirde* konferans salonunda herbalife üyelerinin toplanıp yan tarafta onlarca ders yapan sınıfa rağmen gümbür gümbür eğlenip, herbalife üyelerinin "heyyyy, 10 kilo aşağı kontrol ettim" (bkz: aşağı kontrol etmek) nidalarıyla ders işlememize kılını kıpırdatmayip, bir dershane içerisindeki konferans salonunda böyle bir duruma göz yummasıyla nasil bir eğitim verebiliceğini düşündüren dershanedir.** (bkz: ben bugün bunu öğrendim)
 • ankara tuna caddesi'nde de bir şubesi olan dershane. merdivenleri tek kıç kapasitelidir. zorlandığında bir iniş yarım çıkış olmak üzere 1.5 kıçın geçebildiği de görülmüştür.
 • kalabalık ve sakaryanın ortasında olduğu için olay eksik olmayan dersanedir; tam sınav çıkışı dersanenin önünde kavga eden satırlı adamlar, kusma numarası yapan tinerci çocuk, o çocuğu döven öss mağdurları... nedense bir sınıfta akdeniz iklimi varken diğer bir sınıfta balkanlardan gelen soğuk hava dalgası hakimdir. hocalar ya çok süper ya da tam psikopattır.

  üniversiteye girdikten sonra bir kez geçtim önünden, tam da sınav çıkışına denk gelmişim, önündeki basamakta oturup bir sigara yaktım... sanki hala sınavda olan arkadaşlarımı bekliyor gibi, deneme sınavım kötü geçmiş gibi, akşama yapacak çok ödevim, çözülmesi gereken çok testim varmış gibi, össye ve ydsye girecekmişim gibi... hayatımda en geri dönmek istemeyeceğim yılımın geçtiği yerdir karacan fakat beni en olmak istediğim yere getirmiştir.
 • ankaradaki dersanesinde bir buçuk, izmirdeki dersanesinde yarım yıl eğitim görmüş biri olarak söylüyorum ki, ankara'daki dershanesi izmire bin basan dersanedir. gerek hocalarıyla ve eğitimiyle; gerek ise ortamıyla ankara açık ara fark ile öndedir.

  yabancı dil üzerine yoğunlaşan bu dershane bir eşit ağırlık öğrencisi için uygun değildir, hocaları ne kadar kaliteli olursa olsun, düzensiz programları ve diğer dersanelere göre çok az deneme sınavı yapması gibi nedenlerle sınava tam olarak hazırlayamamaktadır. sabah dersleri 08.15 gibi abuk bir saatte başlar bu dersanenin bide.
 • ankara şubesinde çıkış zamanında 5. kattan, çıkış kapısına kadar inişin abartısız 20 dakika sürdüğü dershanedir.

  eğitim olayına gelince. kalitelidir, iyidir, hoştur. öğretmenlerinin bir çoğu iyidir, kalan kısmı ise kelimenin tam anlamıyla kötüdür. deneme ve tarama sınavları ise tam anlamıyla ağıza sıçan cinstendir.
 • kardeşimin ikinci senesi olmasına rağmen ısrar kıyamet gitmek istediği ,vasat öğretmenlerin olduğu ,seçilmiş sınıfların dışında ilerleme yapamayan dershane.tekel işçilerine verdiği destek ise takdire şayandır o ayrı konu.
 • hayatımın en güzel anlarına şahit olan, inanılmaz dostlar kazandığım, öğretmenlerini ayrı ayrı sevdiğim iki yıl bana aile olmuş dershanedir. ilk önce bir istememezlik olmuştu ka disiplin adını duyunca ama şimdi benim için yeri çok özeldir. öğretmenleri çok başkadır. böyle bahsedince yine özlenendir. kocaman aile nasıl olunur öğrenmiştim sınav zamanı ve sonrasında.
 • (bkz: #31826940)