*

• karaciger hücrelerinde aşırı yağ birikmesidir*... yetişkin her dört kişiden birinde görülür... karacigerin aşırı zedelenmeye** karsi göstermiş oldugu bir tepkidir...biyomikroskopda incelendigi vakit karaciger hücreleri...hepar üzerinde suyun üzerinde olan yağ damlacıkları gibi noktasal adacıklı oluşumlar gözlenir..fazla yağlanma oldugu vakit kişiyi pek süper hastalıklar bekler**
  • sebebi alkolün ve diğer hasarların protein yapımını ve yağların proteinlerle birleşmesini azaltması, bu şekilde kana verilemeyen yağların da karaciğer hücresinde birikmesidir.

mikroskobide "mallory body" ler görülür.

karaciğer boyutlarının küçülmediği, aksine büyüdüğü tek siroz şeklidir.
  • sinsi ve yavaş ilerleyen, yılları boyu hiç belirti vermeyen hastalık.
    karaciğeri yenilemesi sebebiyle doktorlar bu hastalıkta mutlaka enginar yenmesi gerektiğini belirtiyorlar. (bkz: ihmale gelmez)
  • karaciğer temizlemesi yapılması fayda sağlayabilecek sıkıntı.
  • roaccutane ilacıyla akne tedavisi görürken kilo almam sonucu ba$gösteren hastalık. karaciğerde fazladan demir birikimine yol açan hastalık bu yolla karaciğerin çalı$masını zorla$tırıyor. yağlı yiyeceklerden uzak durulması, kilo verilmesi ve * hiç alkol kullanmamak $art. bu arada bu karaciğerde biriken demir fazlalığı kan vermekte zorluk ya$atıyor, dolayısı ile doktorunuz ilaçlı mr istese dahi damar bulunması bir hayli zorla$tığını doktorunuza söylemeniz sizi iki kolunuzun bilimum her noktasının delik de$ik olmasından kurtaracaktır.
  • sabah programları izlemekle bulaştığına inandığım yeni moda hastalık
  • ibrahim adnan saracoglu tarafindan tedavisi icin maydonoz kuru onerilen hastalik.
  • (bkz: foie gras)
  • ulan 40 yaşıma geldim hala sivilce çıkartıyorum, türü şikayetlerin nedeni olabilir.
  • duydum ki* her sabah 15-16 dal maydonozu bir limonun suyu ile blenderdan geçirip aç karnına içince önüne geçilebilirmiş. bu kürü 15 gün yapıp bir hafta ara vermeniz gerekirmiş.
hesabın var mı? giriş yap