• ciğerim,

seni yorduk bu aralar ama kusura bakma. az daha sık dişini, kısmetse 2-3 yıla hacca gidip tövbe edicem ve rahat bırakıcam seni. o zamanlara kadar dayan. ha bi de arada su koyveriyorsun, yapma bunu. sonuçta kendi kendini yenileyebilen bişeysin. pazar günleri akşama kadar işin ne la? yenileyiver o arada işte.

ıslak ıslak dudaklarından öperim
  • pek sevgili kc,

beni kınıyo musun, bana laflar hazırladın mı bilmiyorum, ben de sana laflar hazırlamadım ama kopya çekicem. 27 olcam lan 4 ay sonra, anlasana beni. 24 iyiydi mesela. ama 27 çok fazla. düşünsene 27 yaş krizi diye bi şey var, patır patır intihar ediyo herkes bu yaşa gelince. neyse. önceki gece sondu, bi daha içmicem.

çok çirkinsin, öpesim gelmedi, kusura bakma.
  • sevgili karaciğerim,

bu ne hal lan? bembeyaz olmuşsun. daha şimdiden su kaynatacaksan papaz oluruz bak, senin ananı sikerek geçirmeyi planladığım bi yirmi senem daha var lan benim. yap sonra ne yapacaksan. istifa edebilir, greve gidebilir, sıçarken düşebilirsin ama şimdi değil. bak yirmiden bi gün az olmaz.
  • merhaba sevgili karaciğerim;

afiyettesindir inşallah. gerçi afiyette olmadığını bilmdiğim için sana bu mektubu yazıyorum ama heyhat! biraz afiyette ol lütfen.

birkaç yıl aradan sonra geçenlerde yine ve yeniden sırtımdaki, sana yakın bölgedeki mor sivilceleri gördükten sonra sana bu mektubu yazmaya karar verdim. sana biraz fazla yükleniyorum farkındayım ama o kadar yediğim enginarın, brokolinin de mi hatrı yok? ya o durmadan içtiğim b vitaminleri?

kıymetli karaciğerim;

ben 32 yaşında bir birey olarak henüz kırklı yaşlarının (hatta biri 38 yaşındaydı) başlarında ölen üç dayım yüzünden şu anda yeterince korkuyorum ama ne yaparsın ki senin de duyduğun gibi dayılarım dedim. genetik mirasın önüne geçemiyor insan. hem sen beni biliyorsun; ayıkken ne çekilmez bir adam oluyorum. ayıkken ben bile tahamül edemiyorum kendime. ne sokağa çıkabiliyorum ayıkken, ne de bir insanla oturup iki çift laf edebiliyorum. kukumav kuşu gibi oturup, sürekli birilerine ve bir şeylere küfür edip duruyorum. kafamın içinde sürekli bir şeylerle savaşıp duruyorum biliyorsun. bilmiyorsan da beynim anlatsın sana ayıkken benden neler çektiğini.

fakat sarhoşken öyle mi? sarhoşken nasıl mutluyum çocuklar gibi. karabasanlar yok, kabuslar yok, en önemlisi kafamın içinde durmadan dönüp duran o sesler yok. titanic'in meşhur şarkısında dediği gibi;

''all the things that you see (gördüğün tüm şeyler)
    all the sounds that you hear (duyduğun tüm sesler)
    they seem to have no meaning (pek bir anlamları yokmuş gibi)
    when you're looking through a glass of beer'' (bir bardak biranın ardından bakınca)

sahiden de tüm bu hayat denen saçma sapan şeyin, insanların küçük, çaresiz hallerinin, yalanların, dolanların, aldatmaların hiçbir anlamı yokmuş gibi bir bardak içkinin ardından bakınca. benden bbu küçücük lüksümü alma nolur canım karaciğerim. yoksa bilmiyorum ki ben ayık nasıl katlanabilirim bunca saçmalığa?
  • be amina kodumun oglu

olum ben bu hayatta en cok bira icmekten hoslaniyorum. belki kadindan belki paradan da cok. biliyorum hayvanlar gibi abandim sana. daha 27 yasindayim lan. biraz dirayetli ol amina kodumun. 100 lu enzim degerleri ne lan? siroz mu edicen beni? yine ursofalk yollari goruldu sayende. adam ol iyiles hemen. son birami iciyorum senin yuzunden. daha gencim yapma bunu bana
  • hemcinslerini şişe takıp löp löp götürüyoruz valla adana'da. akıllı ol bence.
    senden mideyi şenlendirmeni beklemiyorum lan, görevini yap. iki bira içiyorum o da malt. bana " enzimlerine ayırırken yoruluyorum" ya da "şekeri ayrıştıramadım :/" diye nağme yapm amk.
    sus ve ayrıştırmaya devam et.
  • sevili karaciğerim,

gece biraz içmişim yine
    akşamdan kalma olabilirim biraz
    ama sen anlarsın bana katlanırsın
    götü dağıtana kadar içebilirim
    seni belki üzebilirim
    ama sen susarsın
    susmasan da ne yazarsın
    öyle çabuk kafayı bulma derdin hep
    bu kadar da hayvan abanma
    o zaman beni sarhoş et hadi kıyak yap bana
    değişmez ayyaşlar bilirsin
    bir kere de sen dene şu rakıyı
    ben üstünde yatarken öyle sızım sızım sızlama
    bu ara ihtiyacım var sana
    bünyeyi yolda bırakma
    bana huzur veren tek yer o meyhane unutma
    promil çıkıncaya kadar ayyuka sakın hiç bir yere yıkılma
    fazla bir şey istemem sadece bi duble daha
  • ben, "haydi abbas vakit tamam" diyerek sana yuklendikce, sen vaziyeti toparlamak icin daha cok calisiyorsun ya, yapma. beyin bu durma cok bozuluyor benden soylemesi.
  • karaciğerim vur kadehlere,
    hadi içelim içelim her gece
    zevki sefa doldu gonlume
    hadi icelim enginarın yerine.
hesabın var mı? giriş yap