şükela:  tümü | bugün
 • ... caglayan'da yer tutmus olan, etrafina nefis kokular sacan, arada in the shadows'un remix versiyonunu attirmaktan kacinmayan fantastik supsuper market.
 • kendileri megasüper market olup alacağınız her gıdanın son kullanma tarihini kontrol etmeniz farz olan, sinirlerinize hakim olup alışveriş yapabileceğiniz kıromatik mekan...
 • herhangi bir şubesini gördüğünüzde sağlığınız için asla içeriye girmemeniz gereken sözde süpermarket.. farklı bir sosyalite.
 • show tv nin yeni dizisi. başrolde erdal özyağcılar varmış.
 • uyarlama yeni sezon show tv dizisi, yapımcısı da : med yapım'dır. alican yaraş yazıyor deliler de derin bir oh çektim d eferahladım. yolu açık olsun.

  özel not: allahım, bu sezon show tv'nin bütün işleri tuta da evcilik oyunu gibi çapakları dizmek zorunda kalmasa ipimize.
 • müziklerini kimin yaptigini anlamakta zorluk cekmeyecegimiz dizi. hatta "zerda" , "binbir gece", "bir istanbul masali" yeniden farkli karakterle basliyor galiba dedirten muzik dehasi.

  (bkz: kirac)*
 • hakkında, nasıl oluyor da böyle bir şeye cesaret ediyorlar diye düşündüğüm "uyarlama" dizi. çok mu zor acaba, basit bir senaryo çatısı kurmak? bir baba, birkaç oğul ve bir kadın bir araya gelir, kıskançlık, aşk ve nefret gibi soslarla olay şekillenir işte. ne demeye bu kadar sağlam bir klasiğe dokunuyorsunuz? her şey dizi film pespayeliğinden nasibini almalı mı yani? şeytan ve inanç kavramının nasıl verileceğine değinmiyorum bile, olmayacak öyle bir şey çünkü. hiçbir zaman olmaz; önemli olan, aşk, entrika, dekor, kostüm, vs. vs.dir.
  hadi bakalım kolay gelsin, bir roman daha medya hengâmesine kurban gidiyor.

  p.s.: erdal özyağcılar, kimseyi taklit etmeyecek kadar iyi oyuncudur. (ezel denilen "fenomen" dizi yokken ne yapıyordunuz allasen!?, neyi neyle karşılaştırıyorsunuz? ) bunun için, yılanların öcü filmindeki haceli karakterine, çöpçüler kralı ve züğürt ağa filmlerine bakmak yeterli. inanıyorum, hatta eminim bu yeni dizisinde de güzel oynayacak, baba fyodor karamazov karakterini harika yorumlayacak ama sorun o değil. sorun, öyle bir romanın böyle uzun sürecek (kim bilir kaç sezon) dizilere malzeme yapılması. uşaklıgil'in aşk-ı memnu romanı ve diğer onlarca örnekte olduğu gibi. sanki halit refiğ bilmiyordu nasıl uzatacağını, adam altı bölüm çekmiş kapatmış dosyayı, anlatmış anlatacağını. tuhaf işler bu işler, anlamıyorum özetle.

  (http://sarikent.blogspot.com/…-roman-uyarlamak.html)
 • büyük arakçı kıraç'ın, çalma çırpma ile aparttığı dizi...
  buyrun buradan yakın

  orijinal için:
  http://fizy.com/s/1ma04h

  arak için:
  http://www.youtube.com/watch?v=gk7qhlasxqs

  edit: sürekli kaldırılan içerik nedeni ile 2. edit'i yapmak durumundayım. fakat maalesef bahsi geçen arak müzik için link bulunamamıştır (diziyi izleyenler farkedecektir, halen bolca çalınmaktadır). araklandığı iddia edilen arto tunçboyacıyan bestesi (yeniliğe doğru) buradan dinlenebilir...

  http://www.youtube.com/watch?v=-2nmpalpjni
 • müziklerinin net bi şekilde bir kaç sene öncesinin dizisi zerda'nın müzikleri olduğu dizidir.bu nasıl bir arak?
 • 22:40 gibi başlamış olup, henüz reklam girmemiş olan dizidir.