şükela:  tümü | bugün
 • hemen hemen her şehirde bulunabilmesi muhtemel olan pide salonlarının genel adıdır.
 • kartal heykelinin yakinlarindaki enfes doner yapan mekan. bos pideleri de kendileri imal ettiklerin icin taze ve sicaktir. acik ayran da guzel, ogle yemeklerinde sisip butun ogleden sonrayi uykuyla gecirmek icin ideal bir yer..
 • yıllar evvel "oyy ne güzel kokuyo" diyerek içeri daldığımdan beri onlarca kişiyi muptelası yaptığım güleryüzlü ve dinamik mekan. size döner gurmesi ukalalığı yapan insanları usulca içeri itin, sonra çıkışta kapıda elinizi öpsünler...
 • disardan goruntusu gayet siradan bi doner bufesi gibi gorunse de belki de istanbul'un en leziz doneri buradadir. ayrica kendilerine has sahane tereyagli kasarli-peynirli pide de yaparlar. fantastik bir oglen yemegi icin pide ustu porisyon doner denenebilir. catlamazsaniz eger oradan acibadem kurabiyesi almaya yedi sekiz hasan paşa'ya..
 • akşam saat 6 civarında kepenkleri indiren salondur. belki kapanmamıştır diye çoğu akşam işten eve koşturmama vesile oluyor. bir türlü denk gelemiyorum. çok nadir saat 7'ye kaldığı oluyor. her gün beşiktaştaki her yemek yerinden daha fazla döner satmasına rağmen en erkende yine burası bitirir döneri. asım abi hala çalışmaktadır. gerçekten yediğim en leziz döner burada yapılmaktadır.
 • istanbul'da yiyip yiyebileceğiniz en güzel et döneri yapan mekandır. sahibi ahmet amca ve asım usta hiç usanmadan her gün dükkana gelip akşama kadar döner keserler. oğulları aykut da onlara yardım eder. 100 kiloyu aşkın döner koymalarına rağmen saat 5'ten sonra yiyecek bir tek lokma şey bulamazsınız burda. fiyatları da istanbul ve beşiktaş'a göre gayet uygundur.
 • garsondan aldığım bilgiye göre, vedat milör'ün ziyaretinden sonra, ertesi gün inanılmaz bir kalabalık görmüş lokantadır. programın etkisi 1 hafta sürmüş ve her zamankinden kat kat daha fazla müşteri çekmiştir. ayrıca vedat milör gitmeden önce mekanlara haber veriyor ancak kaçta geleceğini söylemiyormuş.
 • kendisinin aynı programda söylediğine göre vedat milor'un buraya gelişi planlı değildir. yakınlarda bir yerde yaptıkları çekim esnasında çekim ekibinden birilerinin buradan yemek söylemesi ve beğenmesi üzerine uğramaya karar vermiştir. dükkan sahibine de "çıkışta bir ara uğriycam ona göre" gibi bir haber gönderdiyse, dükkan sahibi o yüzden "haber veriyor ama saat söylemiyor" diye düşünmüş olabilir. zannetmiyorum ki oturup uzuun uzun bütün yemeklerini tattığı lokantalara da çat kapı gidiversin.

  ayrıca koca koca beş yıldızlı fransız restoranlarının şefleri vedat milor'un karşısında kuzu olup ezilip büzülürken, burada döner kesen amca kendisinin neredeyse suratına bile bakmamış, kendini övmemiştir. vedat milor adamın ağzından kerpetenle laf ala ala zorla anlattırmıştır dönerini.
 • şehr-i istanbul'da ankara tarzı döner yenilebilecek ender yerlerden. hatta, bunların en iyisi.

  beşiktaş'ta sütçü pando ustanın tam karşısındadır. kuzu-dana karışık kocaman bir döner sarar asım usta her sabah. kıymanın zerresi yoktur. ekmek arası, dürüm içinde, gobit içinde, tabakta sade veya pilav üstü servis yapılır bu lezzetli döner. asım usta da, kasadaki biraderi de, üç katlı daracık binanın içinde her yere yetişen garsonu da sıcakkanlı kişilerdir. ayaküstü ya da oturarak yer ve hemen çıkarsınız, kapıda kuyruk olur çoğu zaman çünkü. çıkarken asım usta'ya bi ''elinize sağlık'' deyip karışırsınız beşiktaş ''çarşı''sına..