şükela:  tümü | bugün
 • özellikle sahil kesiminde yaşayanlar renkli gözleri ve düzgün vücutlarıyla izmirli kızlara taş çıkartırlar. dobra ve hareketlidirler.

  peşin not: hareketli, kıpır kıpır dedim bak...
 • lise zamanları, dört rizeli kız, çarşıda geziyoruz. bir dükkanın önünden geçiyorduk ki karadeniz kızlarını tanımlayan söz bir vatandaşın ağzından dökülüveriyor: vuyy, hepsi da birbirindan cüzel.
 • bu kızlarla ilgili kilitlenme yaşadığım bir an vardır, yazayım içimde kalmasın:

  ayder'den aşağı kavron yaylasına doğru yürümekteyim kan ter içinde canım çıkmış, pestile dönmüşüm, güneş tepeme geçmiş... arkadan minibüsler geliyor geçiyor, inat bu ya, binmiyorum, salağım ya illa doğanın tadını çıkarıp yürüyecem o yolu sırtımda 20 kiloluk çanta ile. gençlik işte, akıl başta değil ki?

  neyse efendim, ben böyle yol boyu yürürken ve de yaylaya yaklaşmışken, önüme bir kız fırlar; arkamdaki otobüse seslenmektedir:

  -hasan emmii, hasan emmiii

  kafamı kaldırıp kıza bakarım, boylu poslu endamı yerinde, diz üstü dar eteği ve iri göğüslerini zaptetmekte zorlanan kırmızı askılı bluzundan ayışığı gibi parıldayan dekoltesi ile minibüse doğru koşmaktadır:

  -hasan emmiii, nenemun ineğu hastadur aşağu inunce baytar çağırasın!

  o sırada hasan emmi'nin minibüsün şöförü olduğunu anlarım. neyse konuşma biter, minibüs gider. ben hareketsiz hala izlemekteyimdir sahneyi. bana döner;

  -heloo turist misin sen?

  ben! bana diyor. hem de şivesinden eser kalmamış!

  -yok, kavron'a gidiyorum, derebaşı'na çıkacam.
  -binsene minibüse. bu yol yürünür mü be, daha çok var.
  -geze geze gidiyorum işte.
  -allah akıl versin o zaman sana, hadi bakalım ahaha
  -eheh sağol (ağız kulaklarda)

  böyle işte... hala hafızamdaki en erotik görüntülerden biridir bu. karadeniz kızı gibisi mi var yahu...
 • fedakarlık ve dobralık konusunda ellerine su bile dökülebileceğini sanmıyorum. suyundan mı nedir acaip işte.

  notorious not: o ye.
 • trabzon tarafındakilerin büyük kısmı muhteşem gözler ve inanılmaz saçlarıyla anadolu erkeğinin aklını başından alabilirler. karadeniz erkeği alışmış ama bak, garipsemiyor, etkilenmiyor.

  perişan not: gözleri gerçekten güzel hepsinin.
 • genelde pamuk tenlidirler.
 • bu kızlar abilerine "bu çocuğu seviyorum" derseler, abileri sizi yemez.

  notanot motamot: dürüstlük ilkesine geri döndük tabi bu noktada.
 • http://www.youtube.com/watch?v=ghzrf4giw0w

  korkulası kızlardır.

  peşin not: ayağınızı denk alın bence.
 • renkli, olsun olmasın gözleri kaşlarıyla beraber muhteşem gözükür. böyle biraz sert bakarlar filan ama insanıın içinin yağlarını eritir bakışları. ayrıca anneme bakarak konuşursam çok delikanlı kızlar olduklarını söyleyebilirim, haksızlığa gelemezler. ilkokuldayken amcasının oğlunu dövebilen, daha ortaokulda bile sevgilisinin* tırstığı, lisede arıza denilen bir karadenizli kadının oğlu olarak karadenizli erkekleri ehlileştirebilecek kudrete sahip olduklarını söyleyebilirim.