şükela:  tümü | bugün
 • bildigim kadariyla turkiye'nin 4 teknik universitesinden biri...
 • türkiye'nin 4 teknik üniversitesinden biri. diğerleri odtü, itü ve ytü.
 • havaalanı ve denız manzaralı unıversite.
 • florida üniversitesinin birebir mimarisi alınarak trabzona kurulan üniversite. nedense kuzeye bakan büyük camlı salonları olan yağmuru bol şehrimizde neden bu şekilde kurulduğu anlaşılmamış anfileri genellikle soğuk - o kadar cam yapılırsa tabi olacağı bu - olan üniversitemiz.
 • bunyesinde barindirdigi, tip fakultesi sayesinde * dunya'nin tek tip fakultesine sahip, teknik universitesi olma unvanini literaturlere tasimis universite. turkiye'nin kampusunun yerlesim yeri ve duzeni olarak en iyi universitelerinden biridir (tum yasam donatilarini kendi icinde barindirir, ozellikle deniz ve dag manzarali ogrenci yurtlarinda ikamet etmek, esasli bir ayricaliktir.) egitim ve ogretim olarak vasatin cok ustunde bir universite olup, ozellikle muhendislik ve mimarlik fakultesi ve yerbilimleri fakultesi ile bu alanda, kendini kanitlamis guzide universitemiz.
 • akademik bilişim'e 2004 senesinde ev sahipliği yapan üniversite
  http://ab2004.ktu.edu.tr/
 • guzide ulkemizin teknik universiteleri arasinda en sallanmayanidir. sallanmamasinin sebebi de buyuk ihtimal ulkemizin cografyasi uzerinde bulundugu yerden kaynaklanmaktadir. diger teknik universitelerimizden 2 tanesi istanbul'da 1 tanesi de ankara'da bulunmaktadir. diger universitelere oranla ulkenin cok daha uzak ve ucra bir kosesinde kalan ve buyuk sehirlere oranla cok daha sinirli imkana sahip olan trabzon sehrinde bulunan universitenin mezunlari arasinda bircok unlu sima olmasina karsin imaji her zaman yerle birdir. 2000'li yillarin elit universitelerinden olma istegiyle yanip tutusan bu guzide universitemiz bunyesine kattigi yeni bolumleri, sosyal tesisleri ve devamli gelistirmekte oldugu mevcut alan ve imkanlari ile dahi bu imaji yeteri kadar duzeltememistir. turkiye'de hicbir teknik universiteye nasip olmayacak kadar genis bir ogrenci yelpazesine ve bolgenin getirisi olan bircok yukumlulugu sebebiyle yeterince secici ve kendi kafasina gore bolumlerini belirleyemeyici olmasi da bir baska dezavantajidir. ordu'dan artvin'e ve hatta gumushane ve bayburt'a kadar kapsadigi genis alanda toplamda barindirdigi 40.000 kusur ogrencisiyle karadeniz teknik universite'si gercekten cok buyuk bir cografyanin yukunu tek basina yuklenmistir. iste bu ahval ve seriat icinde dahi gorevini en iyi sekilde yerine getirebilmek icin cirpinip durmakta ve bilimsel odevlerini yerine getirmektedir.
 • kampus içinde her tür içki satışının yapıldığı ama içmenin her türüne en sert tepkileri veren özel güvenliğiyle jandarmasıyla ülkemizin en güvenli üniversitesi
  (bkz: karadeniz teknik hapisanesi)
 • sitesi 2 dakika once hacklenen üniversite
 • muhendislik fakultesinin önünde eski bir sava$ uçağı bulunur.. her öğrencinin en az bir tane resim çektirdiği yerdir burası..

  kampusunun ismi kanuni kampusu'dur..

  titia ile muhendislik fakultesinin yazları spor musabakalarındaki kar$ıla$maları fenerbahçe galatasaray derbisinden daha zevkli olmakta ve genelde titia öğrencilerinin dev bayrakla kampüste dola$ıp bayrağı titia'nın dev kantininde sallandırması ile son bulmaktadır..
hesabın var mı? giriş yap