şükela:  tümü | bugün soru sor
  • karadeniz bölgesine yapılan bölünmüş yollar ve tüneller paralı olsun.bunun için bir kampanya başlatıyoruz neden?

bilindiği gibi akp yeni yaptığı köprü,tünel ve bölünmüş yolları paralı yapıyor.biz istanbul'da yaşayanlar şehir içinde bile yıllardır bu yollara para ödemek zorunda kalıyoruz.

karadenizli bir arkadaşla konuşurken memleketine giderken yeni yollar ve tüneller sayesinde çok rahat seyahat ettiğini söyledi.tabiki akp sayesinde.bende kaç para ödediğini sordum.tabiki yollar ve tüneller bedavaydı.peki biz marmara bölgesinde yaşayanlar neden işten eve giderken bile para ödüyoruz.hani ortak yurttaşlık hakkı?bizde kullandığımız yollardan bedava geçmeliyiz.

sonra tekrar düşündüm biliyorsunuz zor günlerden geçiyoruz.devletimizin paraya ihtiyacı var bu yüzden devletimiz böyle bir gelirden vazgeçmez.eşitlik için geriye yapılacak tek birşey kalıyor karadeniz yollarından para almak.

devletin bekâsı için karadenizli dostlarımızın bu kampanyaya destek olacağından eminim.kampanyayı başlatıyoruz hayırlı uğurlu olsun.
  • sadece karadeniz bölgesi değil.
    doğu anadolu, güneydoğu anadolu ve iç anadolu'daki yol ve tüneller de paralı olmalı.

örneğin adıyaman'da nissibi köprüsü yapıldı.
    bunu iktidar ballandıra ballandıra anlatıyor, "doğu'nun boğaz köprüsü" diyorlar buraya.
    ama bu köprü beleş.

istanbullu, ankaralı, izmirli, bursalı, sakaryalı vatandaş adım atsa para ödeyecek, ama bunlara her şey beleş.

hani adalet, hani eşitlik?
    hani hepimiz kardeştik lan?
  • oldukça faydalı bulduğum kampanya. gerçekleşmesi durumunda hem ekonomi büyüyecek hem ülkenin ihtiyacı olan kaynak arayışımız azalacktır. büyük resmi görüyorum özel sermaye ile yönetilen bu yolları, bu hizmeti batı daha uzun bir süre kıskansın diye desteklemekteyim
  • tüm yollar paralı olsun diyerek arttırıyorum. yakıt ucuzlasın yollar paralı olsun. kaçak yakıt olayında azalır para direk devlete kalır
  • avrupa'da bu sistem var arkadaşlar adı da vignetta, ülkede arabası olan herkes yıllık otoyol kullanma bedeli öder, o ülkeye giriş yapan tüm araçlardan da bu parayı tahsil ederler.. böylece ülkenin malı olan otoyolların bakımını herkes üstlenmiş olur...

ha bizde ne olur ilk sene vignetta parası ödersin bir de üstüne köprü/otoyol ücreti alırlar.
  • ücreti de istanbul izmir otoyolu tarifesinden olsun diyerek arttırdığım kampanya.
  • kendisi gibi olanın mutsuzluğundan mutlu olmak