şükela:  tümü | bugün
 • milliyet'in haber yorumlarında sabah sabah dumur eden bir okuyucu önermesi.

  bir de başlığa "dikkatinizi çekerim" yazmış yahu..

  antalya falezlerindeki insandan büyük fareler efsanesini duyduğumdan beri hiç böyle ürkmemiştim. bu yoruma yorum yapan başka bir okuyucu da "usta ne yaptın sen yaa? 150-160 yaşında nineler mi?" demiş.

  hakikaten usta?

  http://yorum.milliyet.com.tr/…px?haberkod=s_1075684
 • doğru bir tespitin biraz abartılmış haber halidir ama 110'unu gören çok çok nine vardır , hatta nazar değmesin diye yaşlarını söylemezler , hep hastayım derler, çok şirindirler, çoçukları, torunları, torunlarının çoçukları hatta torunun torunlarını görmüşlerdir, kocaaamann dağ gibi kadınlardır bunlar, arkanıza almışsanız bu dağı gittikleri gün sert rüzgarlar arasında, güvencesiz, topraksız, bağsız kalmış gibi savrulursunuz .
 • "nuh a. s. zamanında insanlar 900 sene yaşıyorlarmış yani bunda bu kadar şaşılacak ne var ki allahın hikmeti" şeklinde yorum getirilmiştir kendisine karşı. çok acımasızca.
 • (bkz: galadriel)
 • her konuda baska milletlerle sidik yaristirma aliskanliginin getirdigi bir cumledir. e simdi kazakistan'daki nine 130 yasindaysa, bizdeki en az bi 150-160 yasinda diye sallamasi lazim, napsin adam.
 • doğrudur. ben gördüm hatta bunlardan bir tanesini, ufaktan çama dönüşmekteydi. "hayrola nine?" dedim, "bunca sene elf idik kızanım, bundan sonra kendimizi ente bağlayacağız" dedi. "hayırlı olsun, tanrılar sana daha nice seneler bahşetsin" dedim elini öptüm. bu da böyle bir anımdır.
 • (bkz: dağ ninesi)
 • dağlarda "beyin... beyin..." diye dolaşan zombileri nine sanan köylünün köye indikten sonra kahvede yaptığı açıklama. o gece bütün köyü zombiler telef edince bu söz de o köyden yadigar kalmış, günümüze kadar ulaşmıştır.
 • lan mevzuyu okuduğumdan beri tir tir titriyorum, yorganın altına girdim, her şeyden, herkesten şüphelenir oldum. gözümün önünden, hasbelkader karadeniz'de dağa çıksak karanlıkta enseme "huyy, sikezeğum ananiii" diye diye yapışacak nineler, parlayan gözleriyle etrafımı saracak basmalı nineler görüntüsü gitmiyor.

  lakin ilgili yorumla beraber diğerlerini okudukça hadise daha da korkunç bir hal alıyor, buyrun:

  - arkadaşlar nuh a. s döneminde insanlar 900 yıl yaşıyorlarmış yani bunda bu kadar şaşılacak ne var ki allahın hikmeti. . (bu ablayı şaşırtacak ilk insan evladına benden tam 100 bin lira. "900 yıl yaşayanlara şaşırmıyorsun da, 130 yıl yaşayana neden inanmıyorsun?" diyor. ayrıca nasrettin hoca'nın kazanını kim sikti?)

  - keşke mustafa kemal atatürk'te bu kadar yaşama şansına sahip olsaydı herşey çok güzel ve farklı olurdu. . . . (ulan behçet kemal çağlar dirilmiş, milliyet'te haber altına yorum yapıyor, bundan daha korkuncu olabilir mi?)

  - iştehayata neşeyle bakmanın karşılığı. ama şimdi nerdeee. en ufak şeyi günler boyu takar olduk. (istanbul'da şehirlerde 30-40 yaşında ikbal gürpınar'lar var)

  - walla 130 sene su zamanda olmak mucizewi. tayseme bak bee:)) neler wardr he teysede ne hıkaeler duymak ıstrdm dorusu (senin allah belanı versin)