şükela:  tümü | bugün
  • 1. sinop : kesinlikle ilk sıradadır. harika doğası ve gezip-görülecek yerleri ile tam bir tatil kasabası havasındadır. kısacası karadeniz' in bodrum' u dur.

2. ordu-giresun-trabzon hattı: karadeniz turuna çıkıp bu hattı; hatta rize - batum' a kadar devam etmek gerekir. doğal güzellikleri, yaylaları ve tarihi yapıları görmeden ölmeyin derim. yeşil ve mavinin iç içe nasıl bu kadar yakın olduğunu görün mutlaka.

benim tavsiyem bu kadar değil tabi ki safranbolu-karabük, bartın vs. diye devam eder ama oraları da sizlere bıraktım :)
  • karadeniz’de tatil yapılmaz tur yapılır diyorum. sabah 7 ordu boztepe ilk durak. sırasıyla giresun, sümela, uzungöl, rize ayder ve batum. akçabatta köfte, sürmene de pide, uzungölde mıhlama. ayder de yine mıhlama. bir dönem hopa diskoları iyiydi şimdi yokmuş. batumda yapın diskoyu
  • her tarafında. karadeniz'in her ili ve ilçesi ayrı ayrı güzelliğe sahip. doğu karadeniz'e gittikçe yeşillik ve doğallık artar. dönmek istemez insan oralardan.
  • suriyeliler dönsün sonra yapılır.

yer gök kaynıyor bildiğiniz 2.sınıf muamelesi görmüştüm.
  • kurucaşile-cide arası...
    özellikle cide'de 9 kilometrelik kesintisiz kumsal var.
    dezavantajları: 1) muhafazakar konsept; 2) kısa mevsim; 3) dalgalı deniz
    avantajları: 1) doğal güzellik; 2) balık

bir de yakınlarında gideros koyu var. o da ayrı bir güzellik.

uzatılmış bir haftasonu kaçamağı için düşünülebilir.
  • karadenizlilerin minimum olduğu yerde.
  • (bkz: sinop)
  • sinop
    zorlarsak amasra
  • trabzon kesinlikle değildir. ha ninja eğitimi almak istiyorsanız gidin trabzon'a orası ayrı.
  • (bkz: tirebolu)

gidin, görün, plajında yüzün, sahilinde gezin. sırf deniz tatili için plan yapacaksanız tabii.