• karadeniz’de tatil yapılmaz tur yapılır diyorum. sabah 7 ordu boztepe ilk durak. sırasıyla giresun, sümela, uzungöl, rize ayder ve batum. akçabatta köfte, sürmene de pide, uzungölde mıhlama. ayder de yine mıhlama. bir dönem hopa diskoları iyiydi şimdi yokmuş. batumda yapın diskoyu
  • suriyeliler dönsün sonra yapılır.

yer gök kaynıyor bildiğiniz 2.sınıf muamelesi görmüştüm.
  • mümkünse sinop' a kimse gelmesin, bu güzellik bize kalsın.
  • tatil nerede yapılırdan ziyade ne zaman yapılır sorusu daha fazla önem arz etmektedir. mevsime göre gidilecek yaylalar bile değişkenlik gösterir ki buna manzarası, bitki örtüsü de dahil. fazla bilinen lokasyonlar vakit ve de nakit harcamaları dikkate alınarak geçiştirilebilir. örneğin trabzon'da uzungöl,boztepe gibi, fazla bir şey kaybetmezsiniz. birçok yerde geçerli olan, meşhur yerlerde yeme içme gayretine girmeyin anlayışı, karadenizde oldukça önem arz eder. örneğin pide,muhlama,balık gibi yöresel lezzetler isim yapmış yerlerde hayal kırıklığıdır.yöre insanı kasılan algının aksine son derece yardımseverdir ancak nasıl diyalog kurulması gerektiği önemlidir.konaklama anlamında tüm bölgede hizmet kalitesi ve konfor beklentileri tam anlamıyla karşılayamamaktadır. enfes manzarası olan bir yerde
    tam kapasite bir hizmet beklemeyin zira böyle beklentileri olanlara batı karadeniz daha cazip gelebilir.önemli bir ayrıntı da eğer tatilden ziyade doğa aktiviteleri gerçekleştirilecekse olası aksiliklerin sadece sis ya da yağmurdan ibaret olmadığını bilmek gerekir ki toprak kayması, yol kapanması gibi olaylarla her an karşılaşılabilir.
    bölge doğal güzellikleri ile ön plana çıksa da görülmeye değer tarihi yerleri de mevcuttur.özellikle doğusunda sokak aralarında kalmış levanten yapılar ilgi çekebilir.
    karadeniz sakarya ovasından batum sınırına kadar olan bir bölgeyi kapladığından bölüm bölüm mevsimine göre ayrı ayrı gezilebilir.
    son olarak tatil mantığıyla yola çıkılmamalı yorucu bir programa hazır olunmalıdır.
  • kurucaşile-cide arası...
    özellikle cide'de 9 kilometrelik kesintisiz kumsal var.
    dezavantajları: 1) muhafazakar konsept; 2) kısa mevsim; 3) dalgalı deniz
    avantajları: 1) doğal güzellik; 2) balık

bir de yakınlarında gideros koyu var. o da ayrı bir güzellik.

uzatılmış bir haftasonu kaçamağı için düşünülebilir.
  • (bkz: sinop)
  • sinop
    zorlarsak amasra
  • trabzon kesinlikle değildir. ha ninja eğitimi almak istiyorsanız gidin trabzon'a orası ayrı.
  • amasra , güzelcehisar plajı özellikle. öyle bir denizi varki , ölüdeniz yanında eminönü iskelesi kalır.
  • (bkz: tirebolu)

gidin, görün, plajında yüzün, sahilinde gezin. sırf deniz tatili için plan yapacaksanız tabii.
hesabın var mı? giriş yap