şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zonguldak'a giden tren olsa gerek.
 • hep sabahları ankara'dan bir mazotlu lokomotifle kalkışını gördüğüm ve binmek istediğim bir tren. 4 tane mi ne vagonu var tek kişilk koltukları da var ve bomboş kalkıyor ankara'dan. aahh ah bi param olsa da gidip binsem!
 • sonbahar kendini iyice hissettirmeye başlasın.. hatta beklemeye tahammülünüz varsa kış gelsin.. sabahın erken bi saatinde ( 08: 10) kalkın.. yanınıza pogacanızı termosda çayınızı alın ve düşlerinizi.. uzun bir yola çıkın.. 11 saat..içinizden dereler geçecek.. uzak dağlarda... hiç bilmediğiniz istasyonlarda inmek ve orada herşeye yeniden başlamak isteyeceksiniz.. tren düdükleri yalnizliginiza bulaşsın.. zonguldağa varana dek akşam olacak.. ben olsam öğretmen evinde kalır sabah da safranboluya geçerdim.. yine de siz bilirsiniz.. ben derim ki tren garlarından.. hüzünden.. aşktan.. yalnizliktan.. umuttan.. yağmurlardan herşeye rağmenlerden ve yeniden başlamalardan asla vazgeçmeyin..
 • sonbahar ağaçları ve sonbahar kasabaları geçildikten sonra, dağların arasından ve tünellerin içlerinden yol alıp arasıra çeken trt radyosundan (çünkü o dağların arasında yalnızca o çeker) dinleyeceğiniz hüzünlü müzikler ile ( evet, sanki sizin bu yalnızlık yolculuğuna çıktığınızı biliyormuş gibi hüzünlü parçalar çalarlar) yol almak ve gün karanlığa, kıraç toprak yapraklarını henüz dökmeye başlamış ağaçlara, gürültü ıssızlığa dönüşürken, daha önce hissetmediğiniz kadar yalnız ve huzurlu bir benlik ile başbaşa kalabilmektir. tren iyice boşalıp akşam karanlığında son durağına, o küçük ve yalnız şehrin mazot kokan garına girerken; artık o eski insan olmadığınızı ve daha önce tanışmadıysanız eğer, hüznün adını fısıldadığınızı farkedeceksiniz, yeni size hoşgeldiniz.
 • ankara-zonguldak arası çalışan, özellikle yolculuk esnasında karşılaşılan manzaranın muhteşemliğinden sıkça bahsedilen sakin bir tren.
 • tcdd'nin web sayfasına göre çalışma günleri ve saatleri tekrar düzenlenmiş olan tren. artık her gün çalışıyor (eskiden haftanın 4 günü idi) ve saatler zaman problemi yaşayanlar için oldukça iyi olmuş fakat gel görki o karadeniz dağlarındaki sonbahar manzarasını sıfırlamış. ankara'dan 22:50'de kalkan tren 02:00 civarı çankırı'dan ve 05:45 civarı karabük'ten geçerek 08:17'de zonguldak'a varıyor; zonguldak'tan da 21:45'te kalkıp, 00:20 civarı karabük'ten ve 04:00 civarı çankırı'dan geçip 07:30'da ankara garı'na varıyor. tren 3 pulman vagon ve 1 örtülü kuşetli vagondfan oluşuyormuş bu arada.
 • gercekten de enteresan bir tren, insan tipki o romanlarda anlatilanlar tarzinda bir tren yolculugu yaptigini hissediyor; kucuk ve sevimli istasyon binalari, meyve bahceleri, koyler, giderek yesile donen bitki ortusu... ama bir de soyle taraflari var: 1. yemek vagonu yok. yani, sakin ha aman nasil olsa vardir deyip yaniniza su ve azik almayi ihmal etmeyin. 2. yol boyunca tirnaklariniza bakmayin. sonra inince, otele yerlesince falan bakin; zira, tirnak aralarina dolan komur tozlarini trende temizlemeniz mumkun degil.
 • ben küçükken karabük - zonguldak arası ulaşımı sağlayan tren. o zamanlar karabük daha il değildi. anadolu lisesi sınavlarına illerde girildiği için zonguldak a gidilmesi gerekiyordu. ve biz şanssız 99 mezunları 2 kere gidip geldik o trenle elimiz yüzümüz kapkara.
 • karabük-zonguldak arası hizmet veren tren.
  üç saatlik yolculukta bozkır,orman ve deniz manzarası eşliğinde seyahat edersiniz.ve bol bol tünelden geçersiniz.yanlış hatırlamıyorsam 24 tane tünel var bu yolculukta.yalnız bu trenin expres'i sadece trenin ismi çünkü tren ışık gördüğü her yerde duruyor.
  şayet ;aceleniz yoksa, batı karadeniz manzarası eşliğinde bilhassa kış aylarında güzel yolculuk yapılabilir.
 • 01 ocak 2010 itibariyle seferden kaldirilmistir.

  edit: zaman kayması, hala 2010'a alışamadık. -123-'e teşekkürler.