şükela:  tümü | bugün
  • davetiyesine veya üyeliğine sahip birinin turktorrent.biz sitesine ihtiyacı olmadığı tracker.
  • neredeyse her daim bir adet davetiyesine sahip olduğum site. sözlükten mesaj atıp, birkaç üyelik gerektiren yabancı trackerdan profil linki verene davetiyesini göndereceğim sitedir ayrıca. "davetiye varsa ben talibim müdür" şeklinde mesaj atanlara ve dediğim gibi yabancı sitelerden profil linki vermeyenlere cevap bile vermeyeceğim.
  • inanılmaz şekilde davetiyesini aradığım site.allahını seven yardım etsin.

edit:vay be demek insanlık ölmüş.
  • benim de inanılmaz şekilde davetiyesini aradığım site.allahını seven bana da yardım etsin.
  • davetiyesini rahatlıkla torrentleech davetiyesi ile trampa edebileceğim torent trackerıdır.
  • elimde tam 3 adet davetiyesi olan site..

8 taneden geriye yıllar içinde 3tane kaldı, onları da değerli bir şey karşısında takas edilmek üzere saklıyorum..

yalnız bu site herkes için değil onu söyleyeyim. yani sinema anlayışınız amerikan filmleri eksenindeyse bu sitede sıkılırsınız ne varmış bunda dersiniz.. ama sinema sizin için bir tutkuysa bu sitede olmak bentley de, rolls royce da olmak gibi bir şey..
  • internet üzerinde gördüğüm en elit torrent tracker'ı. upload konusunda da çok katılar ama ratio zorunluluğu çok abartılı rakamlarla sağlanmıyor. örnek verirsek;

20 gb'a kadar herhangi bir ratio tutturma zorunluluğu olmadan indirebiliyorsunuz.
    20-50 gb arası indirdiyseniz ratio'nuzun 0.1 olması gerekiyor. yani 50 gb indirdiğiniz zaman 5 gb upload etmiş olma zorunluluğunuz var.
    50-100 gb arası 0.2 bu zorunluluk. bu şekilde artıyor. 500 gb ve üstünde 0.6 olmasını bekliyorlar.

minimum ratio'nun altında belli bir süre kaldığınızda uyarı alıyorsunuz ve sadece featured torrents kısmından indirme yapabiliyorsunuz, bu esnada da façanızı düzeltebiliyorsunuz.

upload yapmak ise kolay değil. ben gıdım gıdım kullanıyorum, her zaman en son baktığım yer karagarga oluyor, hiçbir zaman ilk olarak buraya bakmıyorum çünkü 1.5 gblık bir film indirdiğimde haftalarca seed'de kalmasına rağmen 200-300 mb zor gönderebiliyorum. ama hiçbir yerde bulamadığım filmi karagarga'da bulacağımı biliyorum. onun güveni var. şu an sağladığım 0,234 ratio'ya gözüm gibi bakmak durumundayım.

içeri çok zor girilen, girildiğinde de etrafa davetiyesinin dağıtılması konusunda en katı davranılan yerlerden biri bu yüzden. bildiğim kadarıyla senin davetiyenle giren biri içerde sıkıntı çıkarırsa ucu sana da değebiliyor.

bir sözlükçü vasıtasıyla erişmiştim ben de davetiyesine, eğer benim de bir gün davetiyem olursa o sözlükçü arkadaşımın yaptığı kadar ince eleyip sık dokuyacağım. sonuçta ayın konseptini kuzey kara filmleri olarak belirleyip 1913 yılından günümüze 128 tane bu janrda filmi önümüze seren yerden vazgeçmek kolay değil.
  • tutunmak için seed etmek yeterli mi yoksa seedbox mı alınması lazım diye günlerdir düşündüğüm site.

şahsen seed etmek çok zor her torrent dosyasının 2 3 seeder ı oluyo onu bile indirip seed de bekletsem hiç dosya gönderemiyorum en basitinden.

şunu merak ediyorum sözlükte karagarga ya üye olup sadece seed ederek tutunabilen var mı yoksa illa bir yerden sonra seedbox mı kiralamak gerekiyor.

eğer seed ederek tutunmayı becerebilen varsa ve bu entry imi görüyorsan kendisini mesaj kutuma davet ediyorum bana bi kaç ip ucu vermesi bakımından bu konu hakkında.. ha yok seed ile olmaz seedbox şart deniliyosa da karagarga gibi muazzam bir site için kıyarım paraya kiralarım seedbox ı. e madem kiralayabiliyosun seedbox ne diye seed etmen,n yolunu arıyosun diyenleri duyar gibiyim. öğrenci olduğum için öyle seedbox a da para yedirirsem pek hayırlı olmaz benim için ki duyduğum kadarıyla çok da ucuz değilmiş. o yüzden son çare seedbox ve o yüzden bu entry i girdim. sağlıcakla
  • çok merak ettiğim lakin bırakın üyeliği, tıkladığımda bembeyaz bir sayfa çıkan sitedir. flipper bana bişey mi anlatmaya mı çalışıyor? bir de davetiye alsam var ya dadunan yenmez.
  • istanbul film festivallerini bağımsız film festivallerinizi ayağınızı ucunu pardon parmağınızı ucuna getiren en derli toplu oluşum. ilk gelene bir buyur edeceğim ki sormayın...