şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ortaokulda 1 senemi gecirdigim,fethiye'nin guzide yerlesim muhiti..deniz kenarinda bulunan yunus nadi ilkokulu fethiye'nin en guzel okuludur.sarki soyleye soyleye gidersiniz okulunuza, 1,5 saatlik oglen molasinda balik tutan arkadaslarinizi izlersiniz ya da icinde bulundugunuz okul takimlarindan birinin antremanina gidersiniz.bazen yunuslari izleyebilir,keyifli zamanlar gecirebilirsiniz bu okulda.karagozler'in en guzel tarafi ilkbahar zamanlarinda samanlik koyu'ndan yola cikarak yaptiginiz bisiklet turlari olur,herkesin bisikleti vardir zaten fethiye'de.yillar once batmis bir gemi vardir hatta karsi sahiline dogru,pas tutmustur,oylece durur.karagozlerin yukari tarafinda yani dag yamacina dogru oturursaniz, odalarinizin dag manzarasi vardir,mutfaginiz salonunuz muhtesem guzellikteki koya bakar.yagmurdan sonra manzara ile birlesen kocaman gokkusaklari olur orada...
  • gözlerinizi kapatıp hayal edin. dağın yamacına kurulu, çam ağaçlarının kucağında ve önünde bir göl edasıyla yerleşmiş turkuaz bir deniz. işte buraya verilen isim bu, fethiye'de bir mahalle karagözler. çamlarla süslü koya karşı gözlerinizi açtığınız ve yaz-kış çarşaf gibi denizi ile karşınızda olan yer.
  • fethiye'nin merkezindeki en şahane mahalle.
    konumunun güzelliği dolayısıyla cihangire benzetmişliğim vardır vakt-i zamanında...
  • aynı zamanda denizli'nin güney ilçesine bağlı bir köy.
  • karagözler köyü (çernookovo- ??????????)

    bulgaristan şumnu ilinin vırbitsa ilçesine bağlı en gelişmiş köylerinden biri olarak gösterilir. karagözler (çernookovo) nun nüfusu tamamı türk'tür. köyde 100 yıllık bir cami bulunmaktadır. ayrıca köyün üzerinde bulunan sakar balkan da gerçekten görülmeye değerdir. bu balkanın içinde görülmeye değer mağaralar vardır.oynalık tepesi denen yere çıkıldığında bütün gerlovo alçağı denen yer rahatlıkla görülmektedir. üç köyün (rahmanlar, aşağı mahalle, karagözler) sağlık işlerine bir doktor (mehmed sabriev) bakmaktadır, ayrıca 3-4 haftada bir de herkese sağlık hizmeti vermek için şehirden doktor gelmektedir. bunun yanında emeklilere ve durumu olmayan insanlara odun yardımı vb. yardımlarda sağlanmaktadır. köyde bir de postahane bulunmaktadır. bunların dışında köyde geomilev denen bir ilk ve ortaokulu vardır. bu civar köylerdeki hatta şumnudaki en yeni okul dur onun yanında bir de anaokulu vardır. köyün geçim kaynağı hayvancılık ve tarımın yanında odunculuktur. tarım olarak daha çok tütün ve çilek üretimi yapılır. köyün en büyük sorunu işsizliktir.bu yüzden köyün gençleri çalışmaya dış ülkelere gitmektedir. köyde ayrıca avcılıkta yapılmaktadır, köyün 2014 yili itibariyle muhtarı günay yakup'tur.
  • (bkz: kara gözler)