şükela:  tümü | bugün
 • yeni çıkan %99 türkçe olan bir türk yapımı online oyun , arkadaşlar oynuyorlar fena değilmiş.
 • kore'li twelve sky 2 oyununun türkçesi, türk dağıtımı. sevinmiştim "vaay kendileri mi yazmışlar" diye ama değilmiş.
 • knight online kadar yaygınlaşabilecek hatta birkaç yıl içinde türkiye'de knight online'a metin2 muamelesi gördürtecek bir oyundur. %100 türkçe dil desteği, yine dertlerinizi dinleyecek tamamen türklerden oluşan yönetim kadrosu (ya da tamamen türkçe konuşabilen), iddia ediyorum ki knight online'dan daha etkleyici grafik sunması, hikayesi, oynanabilirliği gibi artı yönlerinin yanı sıra; son zamanlarda yaygınlaşan hile, kavim liderlerinin ~300 oy ile seçilip yalnızca 30-40 kişiye hizmet/yardım etmesi, -10.000 karakterden oluşan bir kavim göz önüne alındığında- destek olması, kavim hazinesini adeta sikmesiyle*, gündüz %70 15-16 yaş geceleri %100'e yakın yetişkin oyuncu profiliyle zaman hırsızı, güzel oyun(um).
 • (bkz: ggc)
 • kim ki bu karahan deyip bannerına tıkladığım sitesinde süt beyaz bir emoyu görünce bana michael jacksonı hatırlatan oyun. gitti dağ gibi adam..

  http://yfrog.com/1ckarahanonlinej
 • hangi serverda olduğumu hatırlamıyorum da iki serverda da ejder kavmi her zaman ezilmiştir. gök kavmi en az user'a sahip kavimdir. azgın pars ve yılan kavimleri ise çok fazla user'a sahipti. bu yüzden her zaman kıyasıya savaştılar. her zaman başa baş gittiler. ittifakları pars ve yılan yaparsa karşısında diğer iki kavimde duramazdı.
  not: ben ejderdim.
  x2 not: oyun çok uzun sürüyor. 112 levele kadar normal bir yaşam sürüyorsunuz. karakol savaşlarından ibaret oyun. 112'den sonra diğer uluslara geçmeniz kolaylaşıyor. 112 levelden sonra u33 levele kadar gidiyorsunuz. daha sonra ilah12 levele kadar ilerleyebiliyorsunuz. kısaca oyun da 157 level'e kadar 1 yıl zaman geçirirsiniz. tabi bu zaman sizin hergün 3-5 saat online olmanıza bakar.
 • bir zamanlar güzel, şimdi ise gerçekten para tuzağı haline gelen oyun.

  (bkz: mmorpg)
 • baştan aşağı masonik simgelerle dolu bir oyun.

  tr.wikipedia.org/wiki/masonluk adresinden de görüleceği üzere masonlarda 33 seviye vardır.

  karahan dediğimiz online oyunda ise tam 33 tane uzman* seviye vardır.
  ve 33 seviyeyi bitirdiğimizde ilah olarak adlandırılan seviyelere geçeriz.

  aynı masonların dünya'nın tek sahibi olmak istemeleri, yani kendilerince dünya'nın tanrıları olmak istemeleri gibi...

  son olarak;
  karahan.mayngames.com/'dan gördüğümüz oyunun sitesinde, karahan ambleminde çok göze çarpar biçimde a harfi üçgene benzetilmiş, üstüne de göz benzeri çizgi çekilmiştir.

  tabi ki bütün bu simgeler ve benzetmeler bize bir şey ifade etmemektedir. bunlar sadece simgedir ve masonların kendisini belli etmesinden başka bir işe yaramamaktadır.
  biz buradan anlamalıyız ki; masonlar eğer var ve değişik uğraşlarla planlarını yerine getiriyorsa, insanları ve en başta çocukları uyutmak onların asıl amacıdır. ve bu simgelerin gösterdiği şekilde bu oyun planlarının sadece çok çok ufak bir bölümüdür.
 • azalarak bitmeye başlamış oyun. şükürler olsun.

  4 kavimde ejderha sınır geçidinde pazar kurmaya başlamış. oradaki oyuncuları da toplasan 2 kavimi geçmez sayıları.

  oyuncusundan tut yönetimine her şeyiyle leş bi oyun. 2010 ocak ayı gibi tanıştığım, pvp sistemine ölüp bittiğim oyunun şu anki durumuna seviniyorum. sağlam oyundur işte ama oyunun başındaki adamlar utansın. tez vakitte kapanır inşallah.
 • kapanacak olan oyundur, ciddi anlamda oyuncu kaybı yaşamıştır. bunun da sebebi 8 senedir level üst sınırı değişikliği haricinde başka getirilen hiçbir şey olmaması, dandik grafikler ve görevlerin aşırı "gereksizliği" gibi sorunlar.