şükela:  tümü | bugün
  • afyonkarahisar - izmir karayolu üzerinde yapılan ve 1 yılda tamamlanarak trafiğe açılan 400 metre uzunluğundaki çift tüplü tüneldir. mevcut yolu 1 km kısaltarak ve o bölümde bulunan 4-5 adet keskin virajı bypass ettiği için özellikle bayramlarda oluşan trafiği rahatlatacaktır. ayrıca %7'lik rampada bayılan tüplü ve öfkeli arabalara rahat bir nefes aldıracağı kesin.
  • saçma ve gereksiz bir tüneldir. bunu yapanın aklını karışlarım. 1 saat oldu halen bekliyoruz açılsın yol, gidelim diye. 1 km kısaltsın diye yapmışlar ama en kötü 80 km gideceğimiz vakti harcadık burada.

    avrasya tünelinde böyle trafik yok arkadaş! kıç kadar afyon'a ne gerek vardı tünel yapmanın?

    bayram değil seyran değil, trafik köprü trafiğinden beter. bu tüneli yapan mühendisleri eğiten üniversitelerin hocalarını sikeyim. düşünün yani 1 saattir beklediğimizden entry girme zorunluluğu oluştu. sırf ibneliğine trafik yapalım diye koymuşlar.
  • 08 ekim 2017 tarihi itibariyle açılışı yapılan tünel.

    edit : ay düzeltildi, sağolsun lostdiary
  • yazın sıkıntı olmasa da kış aylarında gerçekten ecel teri döktüren minicik bir rampayı ve virajı hayatımızdan sildiği ve ikbal kavşağındaki ölümcül kırmızı ışık serüvenini köprü ile aştığı için bence son derece faydalı bir proje olmuştur.