şükela:  tümü | bugün
  • eskisehir'in buz gibi soguk kis gecelerini cekilebilir hale getirebilecek yegane sey. standard boza kivamina gore biraz koyu bir bozasi vardir. baharla birlikte, limon, cilek ya da visne sulari satmaya baslar. onlar da super olur..
  • bagdat caddesindeki vefa bozacisinda dandik 1 kagittan kucucuk kulah icine konan tarcin icin bile ayri para alan ve gunluk boza satmayan adi zihniyeti gordukten sonra degerini cok daha iyi anladigim eskisehir deki en me$hur bozacinin adi..
  • eskisehir'deki muhtesem bozacinin ismi. kislari boza satarlar, yazlari ise dondurma ve limonata... nabza gore serbet yani.
  • eskisehire her gidildiginde ugranilasi kisin bozasi, yazin cilek suyu icilesi yer. duyduguma gore yerini degistirmis, ekmekci amcanin sokagina tasinmis.
  • kendimi bildim bileli vardı. eskiden tabelası yoktu, "bozacı" derdik. babamla köprübaşı'nda alışverişe çıktığımızda mevsim de kış ise buraya uğrardık. boyum tezgaha bile yetişmezdi, bardakları aşağıdan görürdüm. tezgahın yanındaki boşluktan arkada kepçeyle yoğun bozayı bardaklara koymasını hayranlıkla izlerdim. bir bardağın içinde kıvrılmış ince pembe, mavi kağıtlar dururdu, peçete niyetine.
  • koprubasi caddesi'nde konuslanmistir. bozasi, sevmeyenlere bile kendini sevdirecek kadar nefistir, tadilmasi elzemdir.
    eskisehir'e kisin gidildiyse, mutlaka ugranmalidir.
  • eskisehirin en enfes bozasını imal eden ve türlü boza icme fantazileri gelistirmemi sağlayan hakkı ödenmez(?) mekan.
  • yillardir ilkel dekor formunu koruyan, ama bu haliyle güzel olan tükkan
  • bu yaza ozel boza servisi mevcuttur. hastasiyiz
  • yanilmiyorsam digerlerinden farkli olarak boza yapiminda misir kullanan siracinin sahidi bozacidir.