• cem yılmaz tarafından *ocak 2020'de çıkacak olan karakomik film serisinin ikinci ama aynı zamanda kendi içinde üçüncü ve dördüncü filmi.

yeminle doğru editi: emanet
  • ilki tutmadan ikincisi çekilen film.
  • vizyona giriş tarihi 17 ocak 2020 olan film.

ilk filmin basinda fragmani gösteriliyor. yakinda fragmani da yayinlanir
  • film; "deli" & "emanet" filmlerinden oluşmaktadır.

(bkz: siz nasıl insanlarsınız ya)

(bkz: al şu parayı)
  • birincinin gişe rakamlarına bakilirsa direkt netflix'e pazarlamak daha kârlı olabilir. he netflix niye ciddi para versin derseniz, büyük prestij olur firma için.
  • karakomik filmler'in gişesine bakınca, bu filmleri vizyona sokmaya nasıl cesaret edecek anlaşılır şey değil. en iyi ihtimalle 350-400bin gişe yapar bu filmler ki o bile çok zor.
  • aslında gişesi mühim değil. cem yılmaz sinemada fark yaratmaya çalışıyor ama yaratamıyor. yani o da olmuyor.

sebebi ise dar yaratıcı anlayışı, yaratıcı bazda fazla içe dönük, hep meşhur etmeye çalıştığı abisi ve kendisi yaratıcı ekipte yer alıyor.

abisinin varlığı da kendisini eleştirecek tek merci olduğu için demokratik ortam varmış gibi algı oluşturuyor ekipte ama yok aslında.

olaya şöyle bakarsanız cem yılmaz'ın en iyi filmleri yaratıcı ekipte sadece yer aldığı ya da başka yaratıcı ekibe bağlı kaldığı filmler.

her şey çok güzel olacak'da 3 senaristten biri, yönetmen ömer vargı.

iftarlık gazoz, vizontele, organize işler... hani bir gora diyeceğiz ama onun da dünyasını yönetmen kurdu.
  • kolpa mı? değil mi? bilmiyorum ama şurada şöyle bir şey var.
  • karakomik filmler 1 beklentimin çok çok çok altındaydı. 4 arkadaşı da peşime takıp sinemaya gitmiştim, çıkışta paralarını benden istediler. o derece yani. daha sonra recep ivediğe gidelim diye bi organizasyon yaptım:sadece 2 tanesi benimle geldi. o film de berbattı. tekrar arkadaşlara karşı mahçup oldum. bi daha sen film tavsiye etme dediler. karakomik filmler 2 için arkadaşları çağırsam kimsenin geleceğini zannetmiyorum. ben de gitmem zaten. gidenlere iyi seyirler.

edit: imla
  • karakomik filmler şu an gösteriminin 5. haftasında ve seyirci sayısı 697 bin. cem yılmaz böyle bir fiyaskonun ardından ikinci filmi çekmeye yeltenmez muhtemelen.

edit: wessert31 ikaz etti; ben yeltenmez demiştim ama çoktan çekilmiş bile. büyük bir hesap hatası ya da wishful thinking örneği heralde. geçmiş olsun.
hesabın var mı? giriş yap