şükela:  tümü | bugün
 • cem yılmaz'ın 2019 yılının başında çıkaracağı seri filmlerinden bir tanesi.
  diğeri için (bkz: kaçamak)
 • cem yılmaz'ın ocak 2019'da çıkaracağı karakomik filmler-1 serisinin filmlerinden biri. bir diğeri için (bkz: karakomik filmler kaçamak)

  https://twitter.com/…tatus/1054030186394673152?s=08
 • internete düşerse ilk 10 dakikasını izlerim...
 • cem yılmaz'ın yeni filmi.

  ayzek karakterin ismiymiş.

  paylaşımda en üstte kocaman yazınca filmin adı sandım:

  https://www.instagram.com/…gdq/?igshid=g0lksouiecyt

  18 ekim 2019'da sinemalarda.

  konusu hakkında hiçbir fikrim yok.

  isaac newton'un hayatı olabilir.*

  yakında değerlenir buralar.

  entry'yi gişe fiyatından bırakırım.
 • fragmanından nedense ayzek'in filmin mazlumu değil de kötü adamı olduğu kanısı uyandı bende. izleyip göreceğiz.
  tanım: cem yılmaz'ın yeni projesidir.
 • cem yılmaz'ın dört tane uzun uzun film yapmak yerine anlatmak istediğini kısa sürede anlatarak dört film çıkarmak fikri çok başarılı bir fikir.

  böylece gereksiz sahne ve süre tamamlamak için gereksiz diyaloglardan uzak oluyor eser.

  karakomik filmler bu manada çok başarılı.

  cem yılmaz sinemasını komedi gösterisi sananlar büyük hata yapıyorlar. komedi için hali hazırda gösteri yapıyor zaten. bunun ayrımını fark etmekte fayda var.

  iki arada filmini dram olarak değerlendirmek gerekir. gerçekten oyunculuklar çok başarılı olmuş. ayzek karakterinin gelişimini izlemek güzeldi. başına sert ve zor şeyler geldikçe daha da hırçınlaşmasını izliyoruz. dişleri ile ilgili sorunları, işini kaybetme riski ve en önemlisi aşık olduğu kadının aslında onunla eğleniyor olması gibi durumlar karakteri daha da psikolojik olarak zorluyor. ve her zorlama sonrasında da karakter bir patlama yaşıyor. eline güç geçtikçe bunu kötüye kullanmaya, kötüye kullandıkça daha da güçlenmeye ve daha da güçlendikçe de daha da yalnız kalmaya başlaması süreci mükemmel yansıtılmış. olay öyle bir hal alıyor ki bir süre sonra gemideki her işi tek başına yapmak zorunda kalıyor. çok güzel bir yalnızlık sembolü olmuş bu durum. ve yine aslında özel sektör eleştirisi de aynı zamanda. herkesin işini yapacak bir adamınız var ise diğerlerine ihtiyacınız yok demektir.

  cem davran'a kaptanlık rolü yakışmış. uraz'a da serseri zengin rolü gerçekten yakışıyor.

  filmin içinde diğer yarıdaki kaçamak filmdeki karakterleri göstermek güzel fikir. zafer algöz'ü o sahnede arkada bırakarak gözümüze sokmamak fikri de başarılı olmuş. güzel işlenmiş.

  ımdb puanı: 6.9/10
  puanım: 7.5/10

  not: kaçamak filmindeki uzaya çıkma sahnesinin iki arada filminde gözüktüğü sahne halüsinasyon olan bölümde kalmıyor mu? ya yanlış hatırlıyorum ya bir hata var ya da anlatmak istenen mesajı ben alamadım.
 • ızledik.

  umarız sanat filmidir yoksa çok kötü.

  niye çekilmiş, önermesi ne, oyunculuklar niye teatral, kurgu niye eksik, derdi ne? anlamadık.
 • yilmaz erdogan ankara'da okula basladiktan sonra sürekli olarak otogarlarda ve otobüslerde cok vakit gecirdi. "soğuk ve şehirlerarası otobüslerde vazgeçtim çocuk olmaktan" dedi... otogargara oyununda da gercekten ardinda hikayesi olan insanlar vardi. daha sonra yarattigi her karakter bir öncekinden daha karikatürize oluyordu. bu gelenegi bozan tek karakter neseli hayat filminin magduru rıza şenyurt karakteriydi.

  bir dakika, biz cem yilmaz'in filminden bahsediyorduk, yilmaz erdogan nereden cikti? cem yilmaz nereden baksan 25 senedir cok ünlü, yani normal insanlarin hayatina karisamiyor olmali. yüksek sosyetenin hayatini anlatan bir hikaye yazsa gercek karakterler ortaya koyabilir. fakat gariban insanlarin hikayelerini gözlemleyebilmesi, anlatabilmesi bana sasirtici geliyor. karakterler ve olaylar gercek bir hikaye gibi, fasaryadan uydurulmus kukla gibi insanlar yok.

  güzel film ama komik degil,

  --- spoiler ---

  hatta bayagi hüzünlü bir film bence.
  bedava tost yemek icin flörtöz davranan kadinlar
  iki gülücük almak icin takla adan garibanlar
  cikar icin gammazcilik yapanlar
  kimseye eyvallahi olmayanlar
  --- spoiler ---

  ikinci film ise biraz komik ama sizi normal cem yilmaz kadar güldüremiyor, yalnizca görsel efekt konusunda basarili, o kadar.
hesabın var mı? giriş yap