şükela:  tümü | bugün
 • karakomik filmler serisinin dördüncü filmi
 • emanetten nispeten daha iyi olan film.
 • netflix'te yayına girmiş filmdir.
 • rezillik version 2.0
 • (bkz: #109412903)
 • mantık olarak sınıfta kalmıştır. 10/4 puan. oyunculuklar as kadro dışında çok kötü. 58 dakikada film yapamazsın en fazla dizi olur o da tek bölüm olmaz. cem yılmaz'ın bu karakomike harcadığı vakti arog goraya falan harcasa şuan belki daha memnunduk. o filmler çok iyiydi ki zaten arif v 216 da onlara çok gönderme yaparak iyi ekmek yedi. velhasıl bu filmde gerçekçilik sıfır oyunculuk kötü. buyrun isteyen izlesin.

  (sadece deli için konuşuyorum diğeri için değil çünkü diğeriyle zaman öldürmek istemedim)
 • 60 dakikalık, 2020 yapımı film. 7 / 10.

  özkan uğur ne kadar yetekli bir adam. müzisyen tarafını geçtim, ne rol verilirse verilsin altından kalkıyor. her yönetmen için joker gibi olsa gerek. sabah izlediğim karakomik filmler 2'nin emanet'inden hiç haz etmemişken deli'yi beğendim. cem yılmaz'ın dramatik senaryosu da orijinal olmuş bence. basit ama etkiliydi. yalnız, bu filmde de karşılaşmış, aklıma gelmişken yazayım. şu devamlılık meselesine bizim sinemamızda neden bu kadar az dikkat ediliyor anlamıyorum. mesela çorbacı sahnesinde her tarafı toprağı bir güzel sulamışsınız (sinematografi için her zaman tutan, basit ve etkili yöntemdir) gece çekiminde "çekici" görünsün diye. o sekanstan otoyola çıktığımızda anda her taraf kupkuru. takıyorum böyle şeylere deli miyim neyim?
 • önceliklecem yılmaz komedi filmi yapmıyor artık bunu kabul edin.

  filmin kadrosu baştan aşağıya muazzam ama özkan uğur resmen döktürmüş. yani öyle bir oynamış ki resmen ayrı bir hikayesi olsun da izleyelim diyorsunuz. tuncay uğurlu karakteri daha sonra görmek isteyeceğimiz bir karakter olmuş resmen.

  filmin başında platonik aşık birinin istediği şeye filmin sonunda birebir ulaşıyor olması vurgusu yerinde olmuş. genel işleyiş başarılı. film size kendini izlettiriyor. oyunculuklar da kaliteli olduğu için sırıtan pek bir şey yok.

  ürün ve marka yerleştirme konusunda cem yılmaz gerçekten çok ustalaştı. eski filmlerindeki gibi direk reklam yapıyoruz diye tabela yok oyuncuların alnında bu filmlerde. bunu da yerinde ve başarılı buldum.

  izlenmesini tavsiye ederim.

  ımdb puanı : 6.7/10

  benim puanım: 7/10
 • karakomik serisinin açık ara en iyisi.
  gerek oyunculuk gerekse de hikaye oldukça sağlam. abartı bir karakter olmaması ayrıca güzel.
  tuncay karakteri tam kıvamında olmuş.

  hayat içinde yaşantımıza dair bir çok olasılık uyur ve biz bunları söylemlerimizle uyandırırız. ana karakterin alalade söylemiş olduğu bir ifade üzerinden neticeye varılmış olması, bence oldukça etkileyici.
 • şimdi böyle bir film yapıyorsan arkanda soru işareti bırakmayacaksın. fakat orta kısımdan finale doğru o kadar çok mantık hatası var ki filmde.

  --- spoiler ---

  öncelikle cinayet aşırı flu. bir kere o kadar saçma cinayet olmaz, orada kopuyor zaten film, devam ettiren ise elbet düzelir beklentisi ama düzelmediği gibi daha da mantık dışı bir yere gidiyor. bir kere katil mobese de görünmedi diyorlar, sonra adam geliyor teslim oluyor ve polis arka sokaklar polisi gibi hemen inanıyor verin onu, bunu alın diyor. ayrıca paçayı sıyıran katil neden dönüyor, neden cinayet işlenmiş. ayrıca güven baştan beri planlamış gibi final yapılıyor ama her şey aşırı tesadüf.

  --- spoiler ---

  konseptin en normali 2 arada. diğerleri çok özensiz yazılmış.
hesabın var mı? giriş yap