• "kotta önerdim..." diyerek "lan kotta ne demek acaba" diye yarım saat beni düşündüren, beyin enerjimi gereksiz yere israf ettiren, "kot da demek istiyor yauvv" diye aydınlanınca böylelerine müstehak dediğim servis bedeli.

gerçek bir (bkz: grammar nazi)yim.
  • aslında başlık “karaköyde ki kafelerin yediğiniz içtiğiniz yanında hesaba keyfi bir şekilde servis bedeli eklemesi” diye açılabilirdi.

her neyse konuya geçeyim. karaköyün arka sokaklarını bilen bilir bir çok hoş kafe ve eğlence mekanı doludur. son yıllarda bende sıklıkla takılmaya başladım fakat artık bu müşteriden haksız yere alınan servis bedelleri canına tak etti. zaten orta seviye bir sıcak çikolataya 12tl ödüyoruz. pahalı olması kabulum neticesinde mekan güzel, servis iyi ama zaten bunun bedelleri menünün içerisinde dahil. neden benden ekstra para talep ediyorsun?

kaldı ki bu para emekçi kardeşlerimize gittiğini de düşünmüyorum. direk patron cukkası gibime geliyor. bununla ilgili bir bilgi de yok. sorduğunuz da bizde böyle ödemek zorundasınız deniyor.

hayır yani bir kahveyi alıp masaya koydun diye nasıl ekstra bir parayı zorla talep edebilirsin ki. he bahşiş ayrı o bir haktır ve verilmesi gerekir ama zorla olunca insan soğuyor.

servis ise burada tek problem ben avm’de çalışıpta köpek gibi müşteri peşinden koşan personeller biliyorum ama henüz onların kasa noktasında bu tshirt 35 tl ama size 38 tl’ye geldi çünkü kot da önerdim servis bedeli var dediğini hatırlamıyorum.

kısaca para vermek değil enayi yerine konulup cebimizden zorla para alınması koyuyor.

edit: imla. ayrıca konu haksız alınan bir parayken gitmeyin diye fikir veren dahiler inanılmazsınız. benzin pahalı mı? yürüyün amk.
hesabın var mı? giriş yap