şükela:  tümü | bugün
  • dubalar üzerine yapılmış seyyar bir iskele oldugu icin durmadan sallanır. hassas bünyeleri 10 dakikada hasta eder.
  • önünde soldaki kösede de de cok leziz midye satan erzurum´lu bir agabeyimiz vardir senelerdir.
  • is cıkışı kadıköye geçmeye hazırlanırken sırtıma taktığım çantamın içinden cüzdanımı kapkaççılara kaptırdığım iskele. dubalar üzerine kurulu olduğu için dalgalı denizde sallanarak insana bir an sarhoş havası veriyor.
  • zaman zaman ışıklandırılmasının daha kuvvetli olmasını düşündüğüm, biraz loş bulduğum iskele. biraz daha temiz tutulabilir, hafif sallanması da türünün son örneği olduğunu gösterir.
  • bir zamanlar sol tarafindaki bankamatige surekli vapur girmesi gibi absurd olaylara sahne olan iskele*
  • hafiften bir sallanma oolayı hep olduğu için ilk kez gelen kişiler bazen "deprem oluyor" şeklinde söylemlerde bulunabiliyorlar.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • iste bildigin istanbul ve bir kasim aksami karanlik cokmus ve vapur yanasmakta ve sen, sen ile siz arasindaki ince cizgiye kadar yaklasmissin ve dokunmaktasin ve urperiyorum ve dusunuyorum ve duslere daliyorum bir kasim aksami karakoy iskelesinde vapur beklerken. yillar hep boyle mi gecer, dolu dizgin.
  • son vapurun en arkasında bira keyfini en iyi yaşatan iskele.
  • en az 3 tane simitçinin olduğu ve yığınla simitlerin bulunduğu iskele ayni zamanda. yakinda martılar icin tadımlık boy simitde yapar bu abiler.
  • ne zaman penguen * alsam yırtık cıkan bir gazete bayisi olan iskele.