şükela:  tümü | bugün
 • güzel bir de oteli bulunan turistik yerdir.
 • kktcdeki girne ili ile teknecik santrali arasında bulunan ve girneye bağlı olan bir ilçe.
 • bebekcene iken tanisma firsati buldugum hep cok cuzi bir demir para ile iceri girisi olan kulagimiza fisildanan 'mantarlari gecmeyin!' soylemlerinin hakimiyetini korudugu sinop'ta yer almis bir plaj. ya biz buyuyemedik her yaz kendimizi atmak isteriz, ya da hic degismedi oralar.. en guzel tarafi denizden ciktiktan sonra yaklasik 2 km yurumek zorunda kalmak ve oylece pufur pufur esen ruzgarla merkeze ulasabilme olanagidir.
 • ankara'nın altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir.
 • farewell ferengistan in favorilerinden guzel bir parca.
 • sinop yarımadasının sağ tarafında yer alan kumu siyah olan plaj. karadenizin çok masum, sakin olduğu yerdedir ve sinop'ta denize girilebilecek en güzel yerlerden biri hatta korucuk mevkiisinden sonra ikincisidir. ilk karşılaşmada çamur gibi gelebilir havlunuzu sermeye çekinebilirsiniz ama korkmayın o sadece kum; tek farkı siyah, havlunuzu kirletmez, kuruduktan sonra dökülür.
 • türkmenistanın 4'te 3'nü kaplayan çöl. çöl olmasına ragmen tarih içerisinde stratejik öneme sahipti çünkü burda yaşayan topluluklar savaş zamanları çöle saklanarak bu durumu iyi değerlendirip rakip ordulara üstünlük sağlalardı. ayrıca bitmesi halinde dünyanın en büyük kanalı olacak olan karakum kanalıda burdadır.(1400 km.)
 • 1998 yılında d.s.i. (plajı) ve kumsal ile birlikte mavi bayrak almıştır ancak. 1999 ve 2000 yılında listede adını göremiyoruz. zaten 2000 yılından sonra sanırım sinop'ta ölçüm yapılmamış (ya da hiç mavi bayrak alan yer olmamış). bölgenin hâlâ mavi bayraklı, temiz olduğu söylenir ama mevcut oteller yazlıkların varlığı ve akıntının olmaması nedeniyle ben öyle düşünmüyorum, benim düşüncemin hiçbir geçerliliği yok ama.
  otellerin ücretli plajları olduğu gibi ücretsiz plajlar da vardır.
  google maps'tan aldığım koordinatlar: 42.015966,35.192754 görünen siyah yerler plajdır.
 • sinop tatilimizde hamsilos koyundaki apartımızdan çıkıp gittiğimiz plaj. gerçekten muhteşem. gerek denizin sıcaklığı, gerekse dalgasız olması. insanın denizden çıkası gelmiyor. kuma gömdük kendimizi, herkesin cildi yumuşacık oldu. var bir esprisi ama çözemedik.
 • denize, aileden ayrı ilk gidişlerdir karakum. çocukluktan ergenliğe, ergenlikten 20' li yaşların sonlarına yaklaştığım bu zamanlara kadar, her yaz ilk gün-son gün denizidir. her iki iskelenin her tarafından atlamak, 1. nin yaptığı oynayıp çevreye hava atmak. kafa-bel-bacak gibi hayati organları kayalara vurup hastanelik olmak. güneş doğarken girmek, batarken çıkmak. kumsalına pek itibar göstermeden betonlarında oturmak, yatmak. uzun seneler arkadaşımın ailesi tarafından işletildi giriş ücretinin 250.000 tl olduğu zamanları hatırladığım, şimdi ise il özel idaresine geçip bedava olan kumsaldır, candır. son 3 yıldır ramazan bayramında gidebildiğim memleketim artık o kadar kalabalık oluyor ki, bunu karakum' a bakarak anlayabiliyorsunuz. insanlar üst üste yatıp, üst üste yüzüyorlar. yine de ilk göz ağrımız gitmeden olmaz. bu arada bilmeyen için; 3 adet karakum var. karakum tatil köyü , 2. karakum, askeri karakum. biz tatil köyü bebesiyiz.