şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ürpertici değildir efendim işin içinde radikal islam vardır
 • yurda girmiş olan sapığa yaratık damgası atmak da çok güzel taktik doğrusu.
 • nedense odtu, itü, boğaziçi vs. yurtlarında değil de karaman’da çıkar bu yaratık. ürpertici!
 • yurt şakası yaptığını düşündüğüm yaratık.
  size hiç mi şaka yapılmadı üniversite yurdunda?
  çıkar yakında. ama efsane şakalar arasına girer.
 • arkadaşlara yapılan kötü bir şaka mı yoksa yurda dadanan bir manyağın işi mi belli değil.

  oraya buraya yazı yazmış. parmak izi veya el yazısından kimliği tespit edilebilir ama kim uğraşacak öyle değil mi?
 • şakacı suriyeli öğrenci olduğunu düşündüğüm olmayan yaratıktır.

  edit: evet duyar tim olay yerine intikal etmiş.
 • supernatural karaman kyk: the dark monster

  işte o yaratık

  başka açıdan yaratığımız
 • kyk yurduna dışarıdan birisi giremeyeceğine göre orada kalan öğrencilerden yada gece mesaisinde olan görevlilerden birisidir. çok mu zor kim olduğunu tespit etmek?
  ayrıca arkadaş aklınca şaka yaptığını düşünmüş olabilir ama bazı şeyler şakaya alınamaz böyle birşeyin, hele de bu devirde, şakası yapılamaz yapılmamalı. kim olduğu tespit edilip enine boyuna sorgulanıp örgütlerle vs. bağlantısı varsa ortaya çıkarılmalıdır.
 • popüler kültürde özellikle kızlar açısından sex and the city kadar marjinal olmasa da ally mcbeal ile buffy the vampire slayer arasında bir kırılma noktası var ki; buffy'den sonra kızlar doğaüstü olaylara daha fazla inanır hale geldiler, ardından angel, onun da üzerine twilight serisi geldi tüy dikti, yapımcılar da baktı reytingler iyi, j.j. abrams gibiler çılgın prim yaptı. üzücü olan, 20 yıldır kollektif zekası doğaüstü senaryolar ile bombalanan, dünyanın geri kalanında da durumun aynı olması; türkiye'ye özgü bir durum değil, bilim ve gerçeklerin soğuk ve renksiz gelmesi.

  tanım: insanların doğaüstü olaylara inanmaya ne kadar hazır olduklarını gösteren gizemli yaratık.
  ipucu: yaratık, görüntü bozulmaksızın veya devreleri yanmaksızın, güvenlik kamerası tarafından da görülüyorsa, paranormal karakterli değildir.

  (bkz: ghost busting 101)
  (bkz: vampirlerin aynada görünmemesi)
 • yine komik olmadığı halde ısrarla espri yapmaya çalışanları gösteren haber. ya insanlar orada sinir krizleri geçirmişler, allah bilir ne haldeler millet yine espri yapma peşinde.

  yurtlarda ne tarz olayların olabileceğini bilen biraz görmüş geçirmiş insanlar bu konuda espri yapmaz, yapamaz. belki bu yaşadıkları olaylar yüzünden hayatları boyunca ışığı bile kapatamadan uyuyacaklar. şaka bile olsa, bana da şaka gibi geldi ama emin değilim, insanların psikolojisini uzun süre etkileyecek bir travmadır.

  şurada saçmasapan espri kasanların başına aynısı gelse ödleri bi tarafına karışır ama burada rahat rahat dalga geçiyorlar. he odun saklayıp gelince kafasına indirirdin tabi, atış serbest.