şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir yazar.
  • zaman zaman aklıma gelen, yüzümde tebessüm bıraktıran deli dolu arkadaşım, yazar. özgürlüğün, başarıların dışardan görünen o şahane hayatın altında neler yattığını, hayatın nasıl zorluklarla kazanıldığını bilen ve bu zorlukları yaşayan nadir insanlardan... beni geç de olsa kundera ile tanıştırdığı için mutluyum, ama bir yandan da kitaptaki hüzünden etkilenip bunalıma girdiğim için kendisini bolca anıyorum. dönem dönem birbiriyle çakışan veya uzaklaşan hayatlarımız bir şekilde yine yanyana getiriyor bizi. aynı şehirde ve hatta aynı ülkede yaşamasak da biliyorum ki bu hiçbir yere ait olamamanın içinde birbirimizi yine en iyi biz anlıcaz. bazen çok özlüyorum ben... uzun zamandır yazmak istiyordum kısmet bugüneymiş, bilmese de kendisini düşünen birisi hep var *.
  • bana yazılarını her gönderdiğimde açıp okumam bir kaç günü bulan yazar. yazılarını koşturmacanın içerisinde hızlıca okuyup geçmek yerine artık çayımı demleyip, kahvemi alıp veya şarabımı açıp birlikte okuyorum çünkü artık temkinliyim. ilk defa okuduğum yazısında kendimi çimlere yatmış göz yaşlarımı silerken bulmuştum. ilk defa gittiğim bir şehirde, öğrencilerin turist olarak gezdikleri bir kalenin içerisinde ördekler etrafımda gezerken benim tek sorabildiğim bunu gerçekten sen mi yazdın? olmuştu çünkü o kadar bendim, o kadar tanıdıktı, o kadar güzeldi ve o kadar içten aynı zamanda acımasızdı ki. bu deneyimden sonra yazıları yalnız başıma okumak istemem anlaşılır ve doğru bir karar bence.

planlar, hayaller, amaçlarımız koşturmacalarımız içerisinde yalnızlıktan kurtaran, muhabbetimizin içeriği ister 5 ister 45 yaş seviyesinde olsun, ister gecenin 3ünce ister sabaha karşı 5te olsun (dünyanın bir ucuna gidiyorsan olsan bile yer ve zaman farketmez) ne zaman konuşulması gerekiyorsa o telefon açılır, dedikodu yapılır, gün kurtarılır ahhaha.
  • etrafinda konusacagi pek kimsesi olmadigindan, yazmaya girismis kisi.
    simdilik fransa'da ikamet eder.
    ayni anda sehayat etmek, yazi yazmak, spor yapmak, fotograf cekmek, senaryo yazmak ister; sonra pek bir sey yapamaz.

http://duygujan.org/
  • an itibariyle fransa’nın manisa’sı metz’e daha fazla katlanamayıp paris’e yerleşen yerleşen yazar. yav ben bu kadını çok takdir ediyorum, ben şişli’de iki sokak ileri taşınmaya üşenirsen kendisinin kaçıncı ülke şehir değiştirişi saymayı bıraktım saldım artık. neyse elbet bir gün buluşacağız.