şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince şakacı ve güler yüzlü bir adam. bu ifade de muharrem ince'nin, kendisi gibi cumhurbaşkanı adayı olan temel karamollaoğlu ile birlikte yaptığı basın açıklamasında kullandığı ifadedir. aslında şöyle: "sayın genel başkan da ben de ilk turda seçileceğimize inanıyoruz."

önce dinleyelim.

burada sayın ince aslında bir bakıma hem karamolluoğlu'nun hem de kendinin cumhurbaşkanlığı adaylıklarını tiye almıştır. şey gibi düşünelim, beşiktaşlı yöneticilerin bu yıl bayern karşısında ilk maçı münih'te 5-0 kaybedip "aslında istanbul'da turu geçme şansımız var. ehihe keh keh keh..." diye konuşması gibi. bir inanç var; ama o kadar.

adam chp genel başkanlığına yürüyor ve bunun da son derece farkında.

(bkz: ince'nin aslında chp genel başkanlığı adayı olması)
  • uzunun oyları temele kayacak demek istemiştir.
  • şey gibi düşünelim, galatasaray ve beşiktaş başkanları ortak basın toplantısı düzenliyor ve fikret orman diyor ki; başkan ve ben bu sene takımlarımızın şampiyon olacağını düşünüyoruz. hiç bir farkı yoktur bu örnekten. muharrem ince "ben seçileceğim" demiş, temel karamaolluğlu "ben seçileceğim" demiş.
    edit: imla.
  • sanırım ikinci turda karamollaoğlu beni destekleyecek ben de onu cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağım ve böylece ikimiz de kazanacağız anlamı taşıyan ifade.