şükela:  tümü | bugün
  • pek az insanda olduğunu düşündüğüm sevgidir.
  • çok fazla korku filmi/dizisi izlemiş biri için biraz zor olan sevgidir.
  • karanlığı neden seviyorum ,

herkesin uyuduğu bir saatte ayakta kalmak bana güç veriyor ve kendimi farklı hissettiriyor.

herkesin otomatikman uyuduğu bir saatte hayallere dalmak bana çok özel geliyor. onların hissedemeyeceği şeyleri hissettiğimi hissediyorum.

monitörün ışığndan bile rahatsız oluyorum. o nedenle bazen telefondan müzik dinleyerek gerçek huzura kavuşuyorum.

gün doğmaya başladığında , trafik hareketlendiğinde zamanımın geldiğini hissedip uyuyorum. ta ki yine bir akşam üstü vakti uyanana kadar.

karanlığı sevmek güzeldir. insana rahatlık verir.
  • güneşi sevdiğim oluyor ara ara, böyle gökte apaçık parlarken değil de bulutların kapattığı gökten tutarlı bir aydınlık yayarken seviyorum.
    ama yapay ışığı hiç sevmiyorum,karanlık aslında güzel bir şey bence,bu yüzden sürekli mum var odamda,tamam o da ışık ama daha az ve doğal.

yapay ışığı bir tek sokak lambalarında seviyorum ama o da karanlığın sayesinde,ikisinin oluşturduğu zıtlık hoşuma gidiyor,koskoca bir karanlığın içinden ışığın var olma çabası var orada.
    büsbütün bir karanlık da düşünülemez çünkü ışık ve karanlık karşıtlıklarıyla birbirlerinin niteliklerini güçlendiriyorlar.
  • migreniniz varsa karanlığa aşık bile olursunuz...
  • çocukken korkardım,artık güneşe sövüyorum.karanlık saftır,gösterişsizdir.

''siyah bizim nurumuz.karanlıkla aydınlanıyoruz biz.''
  • gotiktir.
  • sen karanlığa gömüldüğünde,
    aralanır iki ayrı dünya
    seninle onun arasında.
    sen giderken ona,
    asıl olan,
    onun gitmesini seyre dalmaktır karanlıkta.

karanlığı seversin;
    onu,
    sonsuz bir karanlıkta,
    geride bıraktığında.

kalk sihirbaz kalk
  • böyleleri, göremedikleri yerler hakkında hayal evlerinde çeşit çeşit şey canlandırabildikleri ve karanlığın içinden çıkıp gelecek siradisi kişilerle birtakım serüvenler yaşayacaklarını kurdukları için karanlığı severler :)
    (bkz: bernard shaw)